حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 ذو القعدة 1445 Tuesday, 21 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 853 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
پ
پ

به همت دکتر ورناصری؛

نهضت اجرای ۶۴ پروژه بهداشت و درمان
در سطح چهار شهرستان عملیاتی می شود

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی عصر روز سه شنبه ۱۳ دی ماه جاری با حضور در وزارت بهداشت و درمان ضمن دیدار با دکتر عین اللهی به بررسی مصوبات سفر معاونین ایشان در مرداد ماه سال جاری پرداخت و خواستار رفع موانع و تسریع در اجرای این مصوبات در راستای بهره مندی مردم از خدمات بهداشتی و درمانی شد.

دکتر علیرضا ورناصری عنوان کرد:با تلاش و پیگیری های مستمر موفق شدیم ۶۴ پروژه بهداشتی با زیر بنای ۱۴ هزار و ۵۳۰ متر مربع در سفر معاونین وزیر بهداشت برای حوزه انتخابیه به مرحله اجرایی برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دکتر ورناصری با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۵۳ پروژه بهداشتی در سطح ۴ شهرستان با زیر بنای ده هزار و ۷۳۰ متر مربع در اولویت اجراست، گفت:طرح تکمیل ، تجهیز و راه اندازی واحد های بهداشتی در حوزه انتخابیه با دانشگاه علوم پزشکی اهواز مورد توافق نیز قرار گرفته است.

نماينده مردم در مجلس شورای اسلامی خبر داد:طبق برنامه ریزی انجام شده بناست پروژه‌های اجرایی در هفته دولت سال آینده تکمیل ، تجهیز ، راه اندازی و به بهره‌برداری برسند.
ایشان بیان داشت: در این راستا برای ۵۲ پروژه تامین اعتبار انجام شده و یک پروژه از محل طرح محرومیت زدایی سال گذشته تعریف شد که تا پایان سال جاری تکمیل و بهره‌برداری خواهد رسید.

دکتر ورناصری تصریح کرد: در این جلسه ابتدامعاونین وزارت بهداشت ودرمان گزارشی از نتایج سفر خود در مرداد ماه سال جاری به حوزه انتخابیه را ارائه کردند ورونداجرایی وعملیاتی شدن مصوبات راتشریح کردند،همچنین رئیس دانشگاه جندی شاپورنیز از اقدامات انجام شده برابرمصوبات گزارش ارائه کرد.

وی با اشاره به اصلی ترین نیاز منطقه که راه اندازی دانشکده علوم پزشکی است، خاطر نشان ساخت: با پیگیری های صورت گرفته روند اجرای مصوبات سفر رضایت بخش است
و پرونده تاسیس دانشکده از دانشگاه جندی شاپور به وزارتخانه ارسال شده و در حال اجرائی شدن است، البته مجوز آن از قبل صادر شده و بزودی شاهد فعالیت دانشکده علوم پزشکی در حوزه انتخابیه خواهیم بود.

وی افزود:با توجه به اینکه در مسجدسلیمان مجتمع عالی آموزش داریم مقررشد با افزایش چند رشته به دانشکده ارتقاء خواهد یافت.

دکتر ورناصری به موضوع اساسی ساخت بیمارستان هفتکل و اندیکا که در دو سال اخیر با جدیت پیگیری شده و در همین جلسه نیز مورد رسیدگی قرار گرفته اشاره کرد و خاطر نشان ساخت:با هدف حل مشکلات مردم بیمارستان محلی فعال شده که طی دو سال گذشته تعمیر و تجهیز شدند و اخیرا هم کادر پزشکی متخصص به این بیمارستان ها اختصاص یافته که تا حدودی مشکلات درمانی مردم حل شده اما ساخت بیمارستان اصلی نیز دردستورکاربوده که مجوز ماده ۲۳ هردو بیمارستان صادر شده و جزو پروژه های بااعتبار ملی وزارتخانه قرار گرفته است.ومنبعد به صورت مستمر برای احداث پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تجهیز بیمارستان های مسجدسلیمان و لالی نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفته است‌، تصریح کرد:در دو سال گذشته تجهیزات فنی خوبی دراین دومرکز نصب شده اما پیگیر هستیم که امکانات مدرن تری برای ارتقای سطح رسیدگی خدمات درمانی به این دو بیمارستان اختصاص داده شود تا از ظرفیت موجود فضای بهداشتی و درمانی خصوصا با اعزام پزشکان متخصص مردم منطقه بتواننداز خدمات درمانی مناسب تری برخودار شوند.

دکتر ورناصری تجهیز مراکز بهداشتی به امکانات جراحی را مهم برشمرد و ادامه داد: نصب تجهیزات جراحی در حل مشکلات مردم حائز اهمیت است که خوشبختانه تصمیمات خوبی در این راستا گرفته شد.

دکتر ورناصری در حضور وزیر بهداشت خواستار تکمیل کادر بهداشتی و درمانی شبکه های بهداشت و درمان حوزه انتخابیه شد و عنوان کرد :بیش ازیک هزار و ۲۰۰پست خالی در این ۴ شهرستان وجوددارد که مقرر گردید توسط معاونت اداری وزارت بهداشت بررسی صورت گرفته و برای رفع کمبود نیروی انسانی با تمرکز بر بومی گزینی اقدام شود.

دکتر ورناصری با بیان اینکه در خصوص احداث پست های امداد جاده ای ۴ شهرستان تصمیمات مقتضی گرفته شده است، تصریح کرد:مصوب گردیده در این زمینه با همکاری شبکه های بهداشت و درمان زمین های مورد نیاز پست های امداد جاده ای تهیه شده تا مراحل ساخت این مراکزتوسط اورژانس کشور شروع شود.ایشان بیان داشت:در این جلسه مشکلات نیروی انسانی شاغل در ۴ شهرستان خصوصا موضوع کارانه عقب افتاده پزشکان مطرح شد که منتج به صدور دستوربرای حل بخشی ازمشکلات مالی واعتباری برای پزشکان شاغل در مراکز درمانی حوزه انتخابیه شد.

وی بیان کرد: همچنین با دستور وزیر تخصیص اعتباری به عنوان کمک هزینه به بیمارستان های محلی هفتکل و اندیکا مصوب شده به صورت تنخواه به مدت ۶ ماه در اختیار آنها قرار میگیرد.

دکتر ورناصری در بخش دیگری از سخنانش به اجرای پروژه هایی از محل طرح محرومیت زدایی در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت:جهت تکمیل و تجهیز ۶ پروژه بهداشتی در شهرستان های مسجدسلیمان، لالی و هفتکل مبلغ ۵۱ میلیون ۷۵۸ هزار ریال مصوب و تخصیص داده شده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:از محل طرح تملک دارایی تحت عنوان تکمیل و تجهیز مراکز بهداشتی سال گذشته جهت احداث ۹ پروژه بهداشتی در شهرستان اندیکا به مبلغ ۱۸ هزار میلیون ریال اعتبار نیز تخصیص یافته است.

ایشان مجموع اعتبارات پیگیری و مصوب شده برای شهرستان مسجدسلیمان ۴۱۶ هزار میلیون ریال ، لالی ۱۳۰ هزار میلیون ریال ،هفتکل ۱۳۵ هزار ریال و اندیکا ۳۵۱ هزار میلیون ریال عنوان کرد و گفت:مقرر گردیده طی سال جاری و اوایل سال آینده این پروژه تکمیل و بهره‌برداری برسد.

لازم به ذکر است دکتر ورناصری گزارشی از پیگیری های مستمر در وزارتخانه و دانشگاه علوم پزشکی اهواز از ابتدای حضور در مجلس شورای اسلامی ارائه‌ دادند و همچنین روسای ۴ شهرستان نیز شمه‌ای از وضعیت، مشکلات و مطالبات قبل و فعل در خصوص بهداشت و درمان حوزه انتخابیه مطرح کردند که منجر به تصمیات جدید شد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.