حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 26 جماد أول 1445 Friday, 8 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 830 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
11 آبان 1401 - 21:47
شناسه : 3423
بازدید 133
0

دکتر ورناصری خاطر نشان کرد؛ ساخت پتروپالایش مسجدسلیمان بهیک مطالبه مردمی تبدیل شده است نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان،لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی به پیگیری مطالبات جدی بر زمین مانده مردم پرداخت و گفت: ساخت پتروپالایش مسجدسلیمان به مطالبه جدی مردم از دولت […]

ارسال توسط :
پ
پ

دکتر ورناصری خاطر نشان کرد؛

ساخت پتروپالایش مسجدسلیمان به
یک مطالبه مردمی تبدیل شده است

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان،لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی به پیگیری مطالبات جدی بر زمین مانده مردم پرداخت و گفت: ساخت پتروپالایش مسجدسلیمان به مطالبه جدی مردم از دولت تبدیل شده اخذ شده لذا برای اجرایی شدن این طرح بزرگ اقتصادی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

دکتر علیرضا ورناصری تصریح کرد:در دیدار اخیر با دکتر مرتضوی چندین طرح حوزه انتخابیه از جمله ساخت پترو پالایش مسجدسلیمان، کارخانه پاکت سیمان هفتکل و احداث مجتمع دامپروری گلگیر مورد بررسی و دستورات لازم جهت شروع و راه اندازی آنان اتخاذ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس شورای وی با بیان اینکه در این جلسه به طور ویژه مسائل و مشکلات پتروپالایش مسجدسلیمان تشریح و مورد بررسی قرار گرفته است، بیان کرد:در چند سال گذشته شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان مجوزهای قانونی برای جمع آوری گاز های موجود منطقه و تبدیل محصولات اخذ کرده بود که جهت اجرای این طرح زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار از شرکت شهرک های استان نیز تحویل گرفته است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:عدم ثابت مدیریتی در صندوق بازنشستگی کشوری از یک سو و مخالفت سریع هئیت مدیره صندوق بازنشستگی از سوی دیگر زمینه راکد ماندن این پروژه را فراهم کرده که متاسفانه مجوزهای اخذ شده از درجه اعتبارات ساقط یا در حال ابطال شدن هستند.
دکتر ورناصری با اشاره به اینکه پروژه پتروپالایش مسجدسلیمان به یکی از مطالبات جدی مردم منطقه تبدیل شده است،خاطر نشان کرد:بالا بودن توجیح اقتصادی پروژه نیز باعث شده بخش خصوصي خواهان اجرای این طرح عظیم باشد بنابراین از وزیر خواستار رسیدگی ویژه با حضور نماینده صندوق بازنشستگی شدیم که با حفظ حقوق آنان به بخش خصوصی واگذار شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد؛ با توجه به فعال بودن دو کارخانه از جمله کارخانه سیمان کارون در منطقه گلگیر و کارخانه سیمان خوزستان در هفتکل ضرورت ایجاد کارخانه پاکت سیمان را از بدو ورود به مجلس پیگیری کردیم که خوشبختانه مقدمات آن فراهم شده و در این جلسه موانع پیش روی پروژه رسیدگی شده است.

دکتر ورناصری در بخش دیگری از سخنانش به راه اندازی مجتمع دامپروری در منطقه گلگیر اشاره کرد و گفت:مکاتبات لازم در این خصوص با شرکت شستا انجام شده که جهت شناخت از وضعیت موجود بازدید میدانی را انجام دادند که با دستور اخذ شده از وزیر بزودی شاهد فعال شدن این پروژه خواهیم بود.
وی با اظهار به اینکه علیرغم تهیه زمین جهت تاسیس درمانگاه شهرستان مسجدسلیمان هیچ اقدامی صورت نگرفته است، بیان کرد:این مطالبه راه آورد نشست تخصصی معاونین وزارتخانه در منطقه است که همچنان روی کاغذ مانده لذا از وزیر خواستار تعیین تکلیف آن شدیم و ایشان نیز دستورات لازم را اتخاذ کردند.
دکتر ورناصری در این جلسه به حمایت شرکت صنایع پتروشیمی از تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان تاکید کرد و گفت:در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی و با توجه به حضور تیم نفت مسجد سلیمان در لیگ برتر ضرورت دارد حمایت های لازم از این فرصت استثنایی توسط این شرکت صورت بگیرد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن پیگیری مصوبات در دولت قبل و وزیر وقت دولت فعلی خواستار توجه ویژه متولیان در راستای کاهش چالش های اجتماعی که عمدتا به دلیل بیکاری است شدند و خاطر نشان کرد:برای برون رفت از معضل بیکاری تخصیص اعتبارات برای تعاونی های فعال ، مشاغل زود بازده و خانگی ،تجهیز مراکز فنی حرفه ای، صدور مجوز توسعه مراکز توانبخشی باید در دستور کار وزارت کار قرار بگیرد.
وی صدور مجوز برای نگهداری کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم و صدور مجوز برای مراکز ترک اعتیاد را از دیگر مطالبات پیگیری شده از وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد و تصریح کرد:ایجاد ساز و کارهای نظارتی ، پایشی و ارزیابی سازمانی به صورت پایدار برای مناسب سازی و طراحی ساختمان ها ، معابر و امکان عمومی جهت دسترسی با کیفیت معلولین و جانبازان نیز تاکید شده است.

وی خواستار ایجاد بسترهای کارشناسی شده برای تاسیس تعاونی محلی با هدف رفع محرومیت های مناطق کمتر توسعه یافته شد و تصریح کرد:ارائه خدمات دولتی همراه با حمایت از فرآیند نوسازی تعاونی های سنتی در راستای همسویی با روش های جدید اقتصادی متناسب با ظرفیت های منطقه‌ای که موجب هم گرایی اقتصادی تعاونی ها با آمایش سرزمینی است نیز پیگیری شده است.
ایشان سیاست گذاری و برنامه ریزی راهبردی در حوزه های مختلف اعم از مسائل اجتماعی ، اشتغال و رفاهی را از وزیر مربوطه خواستار شد و اظهار کرد: آمار بالای بیکاری منجر به ناهنجاری های اجتماعی از جمله اعتیاد ، فقر مطلق، زنان سرپرست خانوار شده است.

شایان ذکر است این موارد در چند سال اخیر توسط نماینده جامع نگر مردم در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری شده اما در راستای جلب توجه ویژه دولت مجدد با حضور وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی مسائل و مشکلات مطرح و مورد رسیدگی قرار است که خروجی مصوبات این جلسه توسط روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به اطلاع مردم قدردان حوزه انتخابیه خواهد رسید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.