حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 842 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
11 آبان 1401 - 13:46
شناسه : 3416
بازدید 71
0

دکتر ورناصری خبر داد؛ تکمیل ، تجهیز و تامین نیروی انسانی حوزه سلامت تسریع شد نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان،لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری و تعیین تکلیف مصوبات بازدید اخیر هیئت اعزامی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از حوزه انتخابیه راهی وزارتخانه مربوطه شد تا علاوه بر تسریع […]

ارسال توسط :
پ
پ

دکتر ورناصری خبر داد؛

تکمیل ، تجهیز و تامین نیروی انسانی حوزه سلامت تسریع شد

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان،لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری و تعیین تکلیف مصوبات بازدید اخیر هیئت اعزامی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از حوزه انتخابیه راهی وزارتخانه مربوطه شد تا علاوه بر تسریع در امر تکمیل، تجهیز و تامین نیروی انسانی حوزه سلامت در جریان روند اجرایی شدن این مصوبات قرار بگیرد.

دکتر علیرضا ورناصری تصریح کرد:خوشبختانه در این جلسه تمام مصوبات هئیت اعزامی به منطقه با حضور معاون توسعه و منابع انسانی و نمایندگانی از سایر معاونین وزیر بهداشت در سه محور اساسی مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم اتخاذ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی
وی بیان داشت:تکمیل زیرساخت های عمرانی حوزه بهداشت و درمان ،تامین تجهیزات پزشکی و غیر پزشکی و تامین نیروی انسانی ۴ شهرستان از مهمترین مصوبات در دست اقدام این جلسه بوده است.

وی تصریح کرد:احداث ساختمان ۱۲ واحدی اسکان پزشکان بیمارستان ۲۲ بهمن ، احداث ساختمان پایگاه اورژانس جاده ای جریک و همچنین تکمیل ساختمان ۳ واحده پزشکان که البته این سازه از سال ۹۶ شروع شده و در سال ۹۸ با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی متوقف شده بود بنا شد تامین اعتبار، تکمیل و به بهره‌برداری برسد را برای شهرستان مسجدسلیمان مصوب گردیده است.

ایشان از محوطه سازی، دیوار کشی و نصب پست برق اورژانس جدید الااحداث نور خبر داد و گفت: خوشبختانه ساختمان اورژانس در محل بیمارستان قدیم ۲۲ بهمن حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دکتر ورناصری به مصوبات تصویب شده حوزه بهداشت و درمان شهرستان لالی اشاره کرد و گفت:احداث ساختمان ۴ واحده اسکان پزشکان مرکز بهداشت و تکمیل ساختمان مرکز بهداشت شهرستان که البته در سال ۹۶ با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی به دلایلی متوقف شده که تامین اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت:تخریب ساختمان های فرسوده که عمر ابنیه آنان اتمام یافته از جمله خانه بهداشت “سه لر” و “حَتی” و احداث ساختمان جایگزین در همان محل تصویب و بزودی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

دکتر ورناصری با بیان اینکه خوشبختانه با پیگیری های مستمر موفق شدیم موافقت اصولی بیمارستان ۶۴ تخت خوابه از کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه بودجه برای شهرستان هفتکل را اخذ کنیم ، ادامه داد :احداث این پروژه نیز در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و مقرر گردیده تامین اعتبار آن در بودجه سال آینده پیش بینی شود.
نماینده مردم در مجلس شورای تصریح کرد: احداث ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره (۲) که فعلا تبدیل به بیمارستان محلی شده و قطعا بعد از احداث بیمارستان اصلی باید به عنوان مرکز خدمات جامع سلامت مورد استفاده قرار بگیرد که در این جلسه مصوب شد با توجه به شرایط فعلی مکان جایگزین در نظر گرفته شود.

وی خبر داد:احداث ساختمان اورژانس جاده ای رغیوه و مه سنبلی و خانه های بهداشت جارو و نمره یک، با توجه به اینکه ابنیه آنها بیش از ۳۰ سال عمر دارد باید تخریب و ساختمان جدید احداث شود.

ایشان بیان کرد: موافقت احداث ساختمان ۴ واحده اسکان پزشکان مرکز بهداشت و همچنین تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی جهت تکمیل برق کشی، نصب ترانس و گاز کشی ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شهری خوشبختانه بزودی شاهد اجرایی شدن آنها خواهیم بود.

وی گفت: در این جلسه مقرر گردید ساختمان دانشگاه پیام نور به عنوان ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان هفتکل مورد معامله قرار بگیرد.

دکتر ورناصری با اشاره به تکمیل زیرساخت های عمرانی حوزه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا،گفت:برای تعیین تکلیف زمین بیمارستان این شهرستان نظر کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی استان ارائه شده و بناست بزودی شاهد پیشرفت کار باشیم.

وی تصویب احداث ساختمان جایگزین مرکز خدمات جامع سلامت دینراک را که در سال گذشته بر اثر زلزله دچار خسارت شده بود را از دیگر مصوبات این جلسه برای شهرستان اندیکا عنوان کرد و افزود:احداث ساختمان اورژانس جاده ای دلی محمد حسین خان و قاسم آباد و احداث پانسیون پزشکان مرکز خدمات جامع سلامت چلو نیز تصویب گردیده است.
وی اضافه کرد:بهسازی ساختمان و محوطه سازی مرکز جامع سلامت آبژدان نیز در مرحله اجرایی قرار گرفته است

دکتر ورناصری به مصوبات مهم این جلسه در خصوص نیازهای تجهیزات پزشکی و غیر پزشکی حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت:یک دستگاه سونوگرافی پیشرفته و یک دستگاه ماموگرافی برای بیمارستان ۲۲ بهمن،یک دستگاه فیکو چشم پزشکی ، یک دستگاه رادیوگرافی پُرتابل اتاق عمل بیمارستان ،۳ دستگاه ماشین بیهوشی جهت اتاق عمل بیمارستان و تجهیزات مورد نیاز جهت بهره برداری و افتتاح پایگاه اورژانس جدید نور برای شهرستان مسجدسلیمان تامین شده است که بزودی مراحل نصب و تجهیز آنها شروع خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: تامین دستگاه اکسیژن ساز ، یک دستگاه اتوکلاو جایگزین دستگاه فرسوده قبلی و یک دستگاه خودرو برای شهرستان لالی تصویب شده که خودرو ها مصوب شده منوط به صدور مجوز مجلس به دولت در خصوص واردات خودرو است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تامین سه دستگاه الکتروشوک جهت مراکز خدمات جامع سلامت روستایی آرپناه، دره بوری و تراز از دیگر مصوبات مهم این جلسه برای شهرستان لالی عنوان کرد و ادامه داد:تامین سه دستگاه نوار قلب برای مراکز خدمات جامع سلامت روستایی آرپناه ،دره بوری و تراز در دستور کار متولیان قرار گرفته است.

ایشان از تامین تجهیزات بخش سه تخته آماده بهره‌برداری CCU که شامل مانیتور علائم حیاتی و تخت سنگ شکن خبر داد و گفت:تامین یک دستگاه سرور مرکزی بیمارستان امید و تعداد ۵ دستگاه رایانه‌ جهت تکمیل زیر ساخت و پشتیبانی شبکه و نسخه نویسی الکترونیک نیز مصوب گردیده است.

دکتر ورناصری تصریح کرد:تامین یک دستگاه اکو ، یک دستگاه تست ورزش برای بیمارستان محلی و یک دستگاه خودرو کمک دار جهت بیمارستان برای شهرستان هفتکل در مرحله اجرایی قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد:مصوب شده یک دستگاه تصویر برادری دندان ،یک دستگاه الکترولیت آنالایزر،۵ دستگاه نوار قلب برای مراکز خدمات جامع سلامت روستایی دینراک ، چلو ، شیرین بهار،آبژدان، کوشک تامین و تجهیز شود.

وی افزود:تامین تجهیزات کامل پزشکی و رفاهی پایگاه اورژانس جاده ای کوشک نیز پیگیری و مصوب شده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صدور مجوز تامین و جذب نیروی انسانی را از مهمترین مطالبه مردم حوزه انتخابیه عنوان کرد و خبر داد:خوشبختانه با تمام درخواست های جذب نیرو موافقت شده و بناست پس از برگزاری آزمون، جذب با اولویت نیروی بومی شهرستان خواهد شد که به لطف خداوند و با پیگیری های مطالبه به حق مردم برداریم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.