حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 25 شعبان 1445 Tuesday, 5 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 840 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
19 شهریور 1401 - 11:21
شناسه : 3367
بازدید 96
2

نماینده مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ برگزاری هفته فرهنگی استان های زاگرس نشین با مرکزیت مسجدسلیمان برگزاری هفته فرهنگی در استان های زاگرس نشین به میزبانی مسجدسلیمان با هدف اقدامات فرهنگی برای بستر سازی صیانت از محیط زیست ،حفاظت از جنگل های زاگرس و همچنین حفظ و تقویت فرهنگ، سنن و آئین های ساکنین این […]

ارسال توسط :
پ
پ

نماینده مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

برگزاری هفته فرهنگی استان های زاگرس نشین با مرکزیت مسجدسلیمان

برگزاری هفته فرهنگی در استان های زاگرس نشین به میزبانی مسجدسلیمان با هدف اقدامات فرهنگی برای بستر سازی صیانت از محیط زیست ،حفاظت از جنگل های زاگرس و همچنین حفظ و تقویت فرهنگ، سنن و آئین های ساکنین این مناطق گامی ارزشمند در جهت معرفی ظرفیت‌های گردشگری ،میراث فرهنگی، صنایع دستی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به دعوت دکتر ورناصری به مسجدسلیمان برای بازدید میدانی و بررسی مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ به این حوزه انتخابیه سفر کرده بود ابتدا مورد استقبال مدیران شهرستان قرار گرفت و سپس برای ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام مسجد سلیمان به محل یادمان شهدا رفت ،در این سفر هیئتی متشکل از معاونین وی از جمله امورمجلس، امور استان ها ،مدیران ستادی وزارت ارشاد و
مدیران کل ارشاد اسلامی و کتابخانه های استان خوزستان
ایشان را همراهی کردند.

دکتر محمد اسماعیلی با توجه به مطالبه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وعده برگزاری هفته فرهنگی به میزبانی مسجد سلیمان برای معرفی پناسیل های حوزه انتخابیه را دادند.

دکتر علیرضا ورناصری سفر وزیر ارشاد اسلامی را تاثیر گذار و پر بار ارزیابی کرد و گفت:دکتر اسماعیلی به شهرستان های مسجدسلیمان و هفتکل سفر کردند و همچنين معاونین ایشان در امور مجلس و استان ها به شهرستان های اندیکا و لالی تا از نزدیک به بررسی مسائل و مشکلات حوزه فرهنگی بپردازند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: خوشبختانه فعال سازی قرارگاه محرومیت زدایی فرهنگی در قالب ۵۰ رشته دوره های آموزشی رایگان در شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا از مهمترین دستاوردهای این سفر به مردم فهیم و ارزشمندحوزه انتخابیه است.

وی ادامه‌ داد:چندین پروژه فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به بهره برداری رسید.

دکتر ورناصری بیان کرد: پس از بررسی گزارش هئیت های اعزامی به دیگر شهرستان جلسه ای در خصوص ارائه راهکار و تصمیم گیری های نهایی با حضور وزیر ارشاد و سایر مدیران تشکیل شد که خوشبختانه موارد مطرح شده به تصویب ایشان رسید.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی از مهمترین مسائلی بود که برای چهار شهرستان مورد بررسی قرار گرفت، خبر داد:دکتر اسماعیلی با توجه به اهمیت موضوع قول دادند که اعتبارات خوبی در این راستا اختصاص بدهند.

وی بیان داشت: نامگذاری روز مسجدسلیمان از دیگر مواردی بود که از وزیر ارشاد مطالبه شد البته این موضوع قبلاً در حد مکاتبات اداری مانده بود اما ایشان قول دادند که در دستور کار قرار بدهند.

دکتر ورناصری با اظهار به کمبود امکانات و تجهیزات ادارات ارشاد ، اوقاف و کتابخانه‌ها در چهار شهرستان حوزه انتخابیه اعم از نیروی انسانی متخصص در امور فرهنگی و فضای اداری ، عنوان کرد:برای تامین امکانات مورد نیاز اهالی فرهنگ و هنر، خریداری و نصب تجهیزات سالن های نمایش و سینما در حوزه انتخابیه نیازمند توجه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد هستیم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر الگو قرار دادن فرمایش رهبری در خصوص جهاد تبیین برای حوزه فرهنگ و رسانه، خاطر نشان کرد: تخصیص اعتبارات در این حوزه مهم و حساس هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری ارزشمند و طولانی مدت است.

این نماینده مجلس اظهار کرد:با وجود ظرفیت های فرهنگی در شهرستان اندیکا متاسفانه حتی یک سالن نمایش ندارد، امید است این مطالبه مردمی مورد توجه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد و در همین دولت به بهره‌برداری برسد کما اینکه تجهیز سالن های نمایش سه شهرستان دیگر نگاه وزارتخانه را می طلبد.

ایشان تاسیس پژوهشکده اقوام با توجه به تنوع اقوام در چهار شهرستان را از دیگر مطالبات به حق موکلین خود عنوان کرد و گفت:علیرغم اینکه موضوع مذکور جزو وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست اما در این سفر مورد توجه دکتر اسماعیلی قرار گرفت و قول همکاری داده شد.

دکتر ورناصری خاطر نشان کرد: متاسفانه شهرستان هفتکل فاقد اداره اوقاف است و اداره اوقاف در سه شهرستان مسجد سلیمان،لالی و اندیکا نیز با یک نفر اداره می‌شود که وزیر ارشاد وعده استقرار و شروع فعالیت اداره اوقاف در شهرستان هفتکل و تفکیک سه شهرستان را به مردم دادند.

وی به ظرفیت های فرهنگی حوزه انتخابیه اشاره کرد و اظهار داشت:به دلیل فاصله بین مراکز شش بخش از چهار شهرستان پیشنهاد نمایندگی ارشاد اسلامی برای بخش هایی که دور از مرکز شهر هستند از جمله در شهرستان هفتکل برای بخش رغیوه، در مسجدسلیمان برای گلگیر و عنبر، در لالی برای بخش حتی و در اندیکا برای بخش آبژدان و چلو داده شده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزاری جشنواره های موسیقی مقامی در حوزه انتخابیه با هدف حفظ و تقویت ساختار قومی در برابر تهاجم فرهنگی و ظرفیتهای متنوع را از مطالبات مردم عنوان کرد و خاطر نشان ساخت:پیگیر ثبت جشن های نوروزی طوایف بختیاری در چهار شهرستان حوزه انتخابیه و سایر اقوام این مناطق در یونسکو را از وزیر میراث فرهنگی خواهیم شد.

دکتر ور ناصری تاکید کرد: حمایت از شعرای استان و مرکز به ویژه سراینده های ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب مهمترین وظیفه مسئولین حوزه فرهنگی است.

وی خبر داد:مجوز فعالیت انجمن سینمای جوان ،کانون های فرهنگی ،کتابخانه‌ها و حل معیشت هنرمندان و اصحاب رسانه را از وزیر ارشاد مطالبه کردیم که ایشان قول مساعد داد با استفاده از ظرفیت صندوق هنر به این حوزه کمک کنند.

دکتر ورناصری افزود:در سفر وزیر ارشاد اسلامی وعده تکمیل تجهیزات مجتمع‌های نیمه کاره سه شهرستان مسجدسلیمان، لالی و هفتکل را از ایشان گرفتیم.

وی گفت: با حمایت وزیر ارشاد بنا شد هر ساله جشنواره های مرتبط با سالگرد انقلاب در حوزه انتخابیه برگزار شود.

گفتنی است:موارد مطرح شده توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مورد استقبال دکتر اسماعیلی قرار گرفت که ایشان تاکید کردند در اسرع وقت اقدامات لازم برای تحقق این پیشنهادها انجام گیرد و در سطح اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و چهار شهرستان نیز اجرایی گردد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.