حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 842 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
30 بهمن 1399 - 16:22
شناسه : 1648
بازدید 324
5

به منظور بررسی وضعیت آموزشی ، نیروی انسانی، اعتبارات و فضای آموزشی شهرستان های حوزه انتخابیه نشست مشترک معاونين وزارت آموزش و پرورش با دکتر علیرضا ورناصری برگزار شد به گزارش روابط عمومی نماینده و خدمتگزار مردم شهرستانهای مسجدسلیمان ، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک دکتر علیرضا ورناصری با معاونين […]

ارسال توسط :
پ
پ

به منظور بررسی وضعیت آموزشی ، نیروی انسانی، اعتبارات و فضای آموزشی شهرستان های حوزه انتخابیه

نشست مشترک معاونين وزارت آموزش و پرورش با دکتر علیرضا ورناصری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی نماینده و خدمتگزار مردم شهرستانهای مسجدسلیمان ، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک دکتر علیرضا ورناصری با معاونين وزارت آموزش و پرورش به منظور بررسی وضعیت آموزشی ، نیروی انسانی، اعتبارات و فضای آموزشی شهرستان های حوزه انتخابیه برگزار شد.

بر اساس این گزارش در ابتدای این جلسه دکتر الهیار معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گزارش مختصری از وضعیت کلی اعتبارات و جذب و ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش وپرورش ارائه داد .

وی ادامه داد : در سال 1399در مجموع تعداد7381 نفر سهمیه جذب و یا تبدیل وضعیت نیروی انسانی به استان خوزستان در قالب،1623نفردانشجوی متعهد خدمت، 2758 نفرماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و 3000 نفر هم از قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس آزاد و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اختصاص داده شده است ضمن اینکه برنامه ای هم در خصوص ارتقای صلاحیتهای حرفه ای معلمان در حال نهایی شدن است که بزودی به ادارات کل آموزش وپرورش استانها ابلاغ خواهد شد.

دکتر الهیار در بخش دیگر سخنان خود گفت : درخصوص اعتبارات نیز از ابتدای سال 1399 تاکنون، مبلغ 4116 میلیارد تومان به استان خوزستان در 17مورد از اقلام هزینه ای ابلاغ اعتبار شده است، همچنین پس از بازدید نماینده این معاونت ازچهار منطقه یاد شده، در مجموع حدود 140 میلیون تومان تحت عنوان کمک سرانه آموزشی به حساب مدارس حوزه انتخابیه واریز گردید ( مسجد سلیمان 40 میلیون تومان،اندیکا 40 میلیون تومان، لالی 32.5 میلیون تومان و هفتکل 26میلیون تومان ). این مبالغ مازاد بر 210میلیارد تومان ابلاغ اعتبار بابت کمک سرانه آموزشی به اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در سال جاری بوده است. بدیهی است بخشی از مبلغ اخیر نیزبه حساب مدارس مناطق چهارگانه مذکور واریز گردیده است.

سپس خانم دکتر حکیم زاده معاون آموزش ابتدائی وزارت آموزش و پرورش در خصوص وضعیت شهرستانهای حوزه انتخابیه دکتر ورناصری از نظر شاخصهای ارزیابی وضعیت آموزش ابتدایی و مقایسه آن با شاخصهای کشوری مطالبی را ایراد نمود.

در ادامه این نشست مهندس ورناصری معاون سازمان نوسازی ، گزارشی از وضعیت سرانه فضا های آموزشی در مناطق چهارگانه ، ارایه و آن را با شاخصهای کشوری مقایسه نمود.

وی تعداد پروژه های عمرانی اجرا شده و در دست اجرا از سال 1397 تاکنون،در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا را 224 پروژه در قالب 612 کلاس درس اعلام و اظهار داشت: 144 پروژه تکمیل و تحویل شده و هم اکنون 80 پروژه در قالب 234 کلاس درس باقیمانده است که حدود 15 پروژه تا پایان سال 1399 تکمیل و تحویل داده خواهد شد و بقیه (65) پروژه دیگر نیز حداکثر تا مهر ماه سال 1400 تحویل داده خواهدشد.

وی ادامه داد: برای 80 پروژه در دست اجرا تاکنون 70 میلیارد تومان هزینه شده وحدود 76 میلیارد تومان دیگر نیز برای تکمیل آنها مورد نیاز است که اعتبار آن ازسوی پیمانکاران تأمین و به موقع به آنها پرداخت خواهد و این کسری بودجه روند کار را متوقف ننموده است.

مهندس ورناصری همچنین میانگین نرخ تراکم دانش آموز در مناطق چهارگانه فوق الذکر را 17 نفر به ازای هر کلاس عنوان کرد که نسبت به میانگین کشوری که 24نفر به ازای هر کلاس است آنرا مطلوب دانست.ضمن اینکه نرخ تراکم دانش آموزی در مسجد سلیمان 21نفر ، اندیکا 12 الی نفر13، لالی 17 نفر وهفتکل 18نفر را اعلام نمود.

وی افزود : تعداد کل دانش آموزان این 4 شهرستان حدود 38000 نفر است که درقالب حدود 2120 کلاس درس مشغول به تحصیل میباشند.

پس از صحبت های معاونین وزیر وسایر مسئولین وزارت آموزش وپرورش ، دکتر علیرضا ورناصری نیز اظهار داشت : ضروری بود برنامه زمانبندی اعزام نیروها به حوزه انتخابیه ، با بنده هماهنگ میشد. هیچ گزارشی از وضعیت آموزش وپرورش عشایر استان که 12000واحد است و حدود سه چهارم (75%) آن در حوزه انتخابیه اینجانب می باشد، در بیانات و گزاشات دوستان وزارت آموزش و پرورش ارائه نشد.

وی بیان داشت: یکی ازبزرگترین مشکلات حوزه انتخابیه وجود مدارس فرسوده(با قدمت بیش از 80 و 96سال)، مدارس کانکسی وعدم بازسازی 60مدرسه آسیب دیده از زلزله سال 1397 در منطقه میباشد. لذا با برنامه های سازمان شاید تا 10 سال آینده مشکل فضای آموزشی منطقه ما حل نشود بنابراین انتظار آن است با یک نگاه ویژه وزارت آموزش و پرورش نسبت به حل این مشکل اقدام نماید.البته بنده این موضوع را در سفر جناب آقای قالیباف رییس محترم مجلس شورای اسلامی به استان با ایشان مطرح نمودم و اولویت اول درخواست بنده از ایشان مساله آموزش وپرورش و تربیت فرزندان آن منطقه بود چرا که میدانم ب هدلیل مشکلات اجتماعی منطقه بسیاری از دختران منطقه ترک تحصیل میکنند چون خانواده ها حاضر نیستند دخترانشان بعنوان مثال فاصله 20 کیلومتری از محل سکونت خود راطی نمایند و برای تحصیل به منطقه دیگری بروند یا شب را درمدارسی که به این منظور پیش بینی شده اند بمانند.

دکتر ورناصری خاطرنشان کرد : عدم تعلق فوق العاده مناطق جنگی به معلمان و محرومیت منطقه باعث خروج سریع نیروها از منطقه شده است. اندیکا ورودی خیلی کم و خروجی بسیار زیادی دارد وطبق بررسیهای کشوری از محرومترین مناطق کشور است. لذا پیشنهاد میگردد اگر نمیتوانید هرچهار منطقه را بررسی میدانی نمایید برای نگهداشتن نیروها در اندیکا و منطقه لالی حتماً به این مناطق مراجعه نمایید و حرفهای همکارانتان را بشنویید.

وی ادامه داد : مدیران آموزش و پرورش استان در اختصاص سهمیه ی جذب وتبدیل وضعیت نیروی انسانی در حق حوزه انتخابیه اینجانب عدالت را رعایت ننموده و در حقشان اجحاف مینمایند.

در پایان این جلسه مصوبات ذیل به تصویب اعضا حاضر درجلسه رسید :

۱- پیگیری ایفای به موقع تعهدات 80 پروژه مناطق چهارگانه (مسجدسلیمان، اندیکا،لالی و هفتکل) سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور حداکثر تا پایان دولت دوازدهم.

۲- رفع عقب ماندگی ها در حوزه شاخص های آموزشی توسط معاونت آموزش ابتدایی و معاونت آموزش متوسطه.

۳- اختصاص سهمیه مناسب جهت جذب نیروی انسانی مناطق چهارگانه و کل نیروی مورد نیازحوزه انتخابیه به میزان ۹۶۰ نفر توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع در سهمیه آزمون استخدامی سال 1400

۴- تجهیز هنرستانهای مناطق چهارگانه از محل پیش بینی شده در تبصره 14لایحه بودجه سال 1400 کل کشور توسط معاونت آموزش متوسطه

۵- کمک به تجهیز واختصاص کد و ایجاد رشته های جدید در پردیس جدیدالتاسیس دانشگاه فرهنگیان مسجدسلیمان در سال تحصیلی 1401-1400

ثبت دیدگاه

یک پاسخ برای “نشست مشترک معاونين وزارت آموزش و پرورش با دکتر علیرضا ورناصری برگزار شد”
  1. درود بر سردار پیگیر و دلسوز
    ان شا الله که در آینده ای نه چندان دور شاهد به بار نشستن این تلاشها و پیگیریها خواهیم بود.

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.