تیتر اخبار
درباره دکتر ورناصری
درباره دکتر ورناصری

بنام پروردگار عادل

بخشی از رزومه دکتر علیرضا ورناصری:

🔸ایشان متولدسال۴ دی ماه ١٣۴٢ شهرستان اندیکا است،از ١٧ سالگی بدلیل حملات عراق به وطنمان وارد میدان نبرد شد و تا پایان جنگ صحنه دفاع از وطن را ترک نکرد،علیرغم قبولی در دانشگاه علوم پزشكي خرم آباد، بعد از يک ترم تحصيل بعلت شرایط حساس جنگ از دانشگاه پزشکى انصراف داد و در مقام فرماندهی سپاه ،مسئول دایره بازرسان ،آموزش بازرسان و جایگاههای کلیدی دیگر، ایفای خدمت نمود و با خلق حماسه های بسیار به افتخار جانبازی نائل آمد.
🔸ازسال ٨٥ تا ٨٨ بعنوان مشاور استاندار و معاون فرمانداری اندیکا برای رفع مشکلات این منطقه تلاش کرد.
🔸ازسال ٨٨ تا ٩٣ مدیرکل پیگیری دبیرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو کمیسیون سیاسی-امنیتی بود و تاکنون مشاور دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام است و در این راستا مدیرعامل خیریه وابسته به مجمع است.
🔸ایشان اخیرأ بعنوان مسئول کمیته بازرسی یکی از فدراسیونهای ورزشهای رزمی منصوب شده است .
🔸ازسال٩٥ تا پايان سال 97 مشاور و نماینده مدیر عامل موسسه جهادنصر در طرح 550 هزار هکتاری رهبری در خوزستان و ایلام بود.
🔸ایشان ضمن تدریس در مرکزعلمی کاربردی نور وابسته به مجمع، درحال دفاع از رساله دکترای علوم سیاسی میباشد.
🔸چندین مقاله تحقیقی و کنفرانس از ایشان در دانشگاه علوم تحقیقات اهواز و دانشگاه بین المللی خلیج فارس واحد خرمشهر ارائه شده است.
🔸مقاله تحقیقی ایشان باعنوان تحقّقِ خصوصی سازی در حمایت از کسب و کار ایرانی،با تاییدِهیأت داورانِ همایش اقتصاد مقاومتی دانشگاه پیام نور(استان البرز) در مجموعه مقالات پذیرفته شده این همایش به چاپ رسید.
🔸مقاله ديگرى از ايشان باعنوان واکاوى تهدىدات فراروى امنيت جمهورى اسلامى در دومين همايش بين المللى حقوق، معارف و علوم سياسى مورد پذيرش واقع گرديد.
🔸مقاله بعدى ايشان که در سنگر علم و دانش و توسعه دموکراسى گام برميدارد باعنوان مقايسه احزاب در کشور هاى توسعه نيافته در دومين همايش بين المللى علوم سياسى و معارف اسلامى مورد استقبال و پذيرش واقع گرديد.

جدیدترین مطالب

13 ژوئن, 2020 | 5:13 246 بازدید شناسه خبر : 813

مشکلات ناشی از کم آبی

دکتر علیرضا ورناصری نماینده و خدمتگذار مردم شریف شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مصاحبه با خبرگزاری فارس

مدیریت و بهره داری منابع آب موضوعی است چند بُعدی و حیاتی. باید در این مورد رویکردی کلی‌نگر، علمی و میان‌رشته‌ای تثبیت شود زیرا میان ساختارهای مهم کشورها با مدیریت آب روابط عمیقی وجود دارد.

وی افزود: حل مشکلات ناشی از کم‌آبی به سطح بالایی از مشارکت و انسجام مردم با نهادهای دولتی نیاز دارد. بشر امروزی ضرورت مدیریت یکپارچه حوضه‌های آبی را درک نموده، بیش از 40 درصد از جمعیت جهان در مناطقی با حوزه‌های آبریز مشترک ساکن هستند و توانسته‌اند برای اداره آن به تفاهم نسبی برسند، اما به چه دلیل برای موارد مشابه در حوضه‌های ما این موضوع مورد واکاویِ علمی-کارشناسانه واقع نمی‌شود تا مشکلات کاهش یابد و برخی هم به دنبال اختلاف‌افکنی میان مردم و مسئولان از طریق مشکلات حوزه آب نروند.

ورناصری گفت: پروژه انتقال آب از تونل بهشت‌آباد ارزیابی زیست‌محیطی ندارد، باعث خشک شدن سفره‌های آب، تالاب‌ها، چشمه‌ها و دشت‌های کشاورزی می‌شود، بدون ایجابِ اصلاح الگوی کشت و مشاغل جایگزینِ کم آب بَرمعیشت هزاران خانوار در معرض خطر قرار گرفته بر خیل بیکاران می‌افزاید این پروژه باید از منظر زیستی- اجتماعی واکاوی و تا آن زمان باید متوقف شود، همه ما برای حل مشکلات آب باید ملتزم به صداقت، علم محوری و شفافیت باشیم.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا گفت: تنها در شرایطی که هیچ امکانی برای تأمین آب شرب مورد نیاز نباشد شاید به اجرای این پروژه‌ها روی آورد آن‌هم با بررسی‌های علمی، بنده در مجلس هم عرض کردم که کارون ارتباط حیاتی با معیشت مردم خوزستان و چهارمحال دارد.

وی ادامه داد: حفر این کانال در عمق 300 متر با قطر 6 متر آن‌هم 65 کیلومتر، ده‌ها هزار میلیارد پول مصرف خواهد داشت با فنّاوری جدید می‌توان با هزینه‌هایی کمتر از دریا آب آورد، آب رودخانه و منابع زیرزمینی نباید صرف گسترش صنعت شود و باید به‌سوی بازچرخانی آب و استفاده از پَساب‌ها برویم که هزینه‌های بسیار کمتری در بر خواهد داشت.

اشتراک گذاری

دیدگاه ها

پاسخ دهید