حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 25 شعبان 1445 Tuesday, 5 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 840 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
محرومیت‌زدایی از خوزستان با انجام مسئولیت‌های اجتماعی توسط وزارت نفت/ اوجی گام نخست را برداشت
06 مهر 1400 - 23:57
شناسه : 2678
بازدید 640
3

دکتر ورناصری تاکید کرد؛محرومیت‌زدایی از خوزستان با انجام مسئولیت‌های اجتماعی توسط وزارت نفت/ اوجی گام نخست را برداشتعضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خوزستان، استانی -که ۷۴ درصد تولید نفت کشور از میادین آن تأمین می‌شود-موجب حرکت در مسیر توسعه پایدارِ جوامع پیرامونی صنعت نفت می‌شود. علیرضا […]

ارسال توسط :
پ
پ

دکتر ورناصری تاکید کرد؛
محرومیت‌زدایی از خوزستان با انجام مسئولیت‌های اجتماعی توسط وزارت نفت/ اوجی گام نخست را برداشت
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خوزستان، استانی -که ۷۴ درصد تولید نفت کشور از میادین آن تأمین می‌شود-موجب حرکت در مسیر توسعه پایدارِ جوامع پیرامونی صنعت نفت می‌شود.

علیرضا ورناصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تخصیص 700 میلیارد تومان اعتبار حوزه مسئولیت اجتماعی به خوزستان توسط وزیر جدید نفت، گفت: نقش اساسی وزارت نفت‌ در تغییرات اجتماعیِ مناطق عملیاتی و همجوار نفتی، طبق ماده 1 “سیاست‌ها و نظامنامه نحوه ایفای مسئولیت‌های اجتماعی درصنعت نفت”، مشخص است. این در حالی است که مسئولیت اجتماعی سازمان‌های سرآمد، از منظر شفافیتِ عملکردی موجب پاسخگویی و ایفای تعهدات‌ در برابر جامعه، محیط و ذینفعان می‌شود.

وزارت نفت باید مسئولیت اجتماعی‌اش را بر مبنای یک سیاست اجتماعی مدون عملیاتی کند

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین با توجه به محرومیت‌های متکثرِ تمام شاخص‌های توسعه در خوزستان، وزارت نفت باید مسئولیت اجتماعی‌اش را بر مبنای یک سیاست اجتماعی مدون عملیاتی کند تا تدوین پیش‌نویس پیوست اجتماعی پروژه‌های صنعت نفت در تعامل با سایر نهادها و دستگاه‌ها، پیشنهادهای حقوقیِ گنجاندن مواد قانونیِ مرتبط با مسئولیت اجتماعی و حمایت از کمیته‌‌های مسئولیت اجتماعی شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت جهت به‌کارگیری استانداردهای این مهم و تثبیت اقدامات مسئولانه ساز و کار اجرایی‌تری یابد.

وی با اشاره به تخصیص 700 میلیارد تومان اعتبار حوزه مسئولیت اجتماعی به خوزستان توسط وزیر جدید نفت، گفت: به یقین تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خوزستان، استانی -که 74 درصد تولید نفت کشور از میادین آن تأمین می‌شود- موجب استمرار استانداردسازی اقدامات جاری وزارت نفت در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی و حرکت در مسیر توسعه پایدارِ جوامع پیرامونی صنعت نفت می‌شود.

اشتغال‌زایی برای نیروهای توانمند بومی با متعهد بودن وزارت نفت به انجام مسئولایت های اجتماعی خود

ورناصری ادامه داد: این سیاستگذاری در استان جهت محرومیت‌زدایی در شاخص‌هایی همچون کاهش بحران‌های اجتماعی در مناطق نفتی توأمان با تسهیل پیشبرد پروژه‎‌های صنعت نفت، پایبندی به الزامات جهانی و همسویی با مجامع و شرکت‌های بین‎المللی، تشکیل شورای سیاست‌گذاری شورای راهبردی CSR، امدادرسانی و کمک در حوادث طبیعی، توسعه جاده‌های روستایی و بهسازی روستاها، ساخت و نوسازی مدارس، آبرسانی روستایی و اشتغال‌زایی برای نیروهای توانمند بومی ازجمله این موارد به شمار می‌آیند.

وی افزود: همچنین باید تقویت تولید، توسعه مراکز ورزشی بهداشتی درمانی، کمک به کمیته امداد و بهزیستی، توسعه مواصلات، توسعه و تقویت زیرساخت‌ها و امکانات جهت بهبود کیفیت زندگی مردم بومی و شهروندان شاغل در نفت، اقدامات عمرانی گسترده در مناطق نفتی، توانمندسازی و توسعه زیرساخت‌ها معیشت پایدار و رفاه اجتماعی جوامع محلی، آموزش، کاهش آلاینده‌های محیط زیستی، حمایت از هنر، تجارت و میراث فرهنگی، سیاست‌های حمایتی جهت نگه داشتن نیروهای متخصص، استفاده از شرکت‌های دانش بنیانِ خوزستان، ارتقای وضعیت کارکنان خدوم نفت را به موارد فوق در حوزه فواید اجرای قانون در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی ازسوی وزارت نفت است.

“نفت” عامل مهم در تعیین میزان قدرت ملی بین‌المللی است

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه “نفت” عامل مهم در تعیین میزان قدرت ملی بین‌المللی است، توضیح داد: ایران باید از ذخایر عظیم نفت و گاز خود برای توسعه اقتصادی بهره‌مند شود اما اقتصاد نفتی و اتکا به درآمدهای نفتی برای تامین مالی دولت و اقتصاد کشور، از مواقف توسعه اقتصادی است.

توسعه پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌های کوچک چه فوایدی به دنبال دارد؟

به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گذر از اقتصاد نفتی به سوی اقتصاد با ارزش افزوده نفت، با بومی کردن صنعت نفت از طریق اختصاص بودجه، توسعه و سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی و بالا دستی نفت، سرمایه‌گذاری‌ درآمدهای نفتی به‌عنوان یک ثروت بین‌ نسلی در توسعه تولید و تبدیل نفت خام و گاز به محصولات ارزش‌افزوده، بیشتر از طریق تکمیل زنجیره، توسعه پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌های کوچک محقق می‌شود.

ثبت دیدگاه

2 دیدگاه برای “محرومیت‌زدایی از خوزستان با انجام مسئولیت‌های اجتماعی توسط وزارت نفت/ اوجی گام نخست را برداشت”
  1. باتشکراز نماینده محترم.

    پاسخ
  2. انشاالله همیشه تنت سالم باشه مرد زحمت کش.

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.