حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 ذو القعدة 1445 Tuesday, 21 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 853 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
مجوز زیست محیطی جاده میانبرمسجدسلیمان، اتفاقی که میتواند منطقه را متحول کند.
19 خرداد 1400 - 12:13
شناسه : 2158
بازدید 409
3

🔰مجوز زیست محیطی جاده میانبرمسجدسلیمان، اتفاقی که میتواند منطقه را متحول کند. 💢به دنبال اعلام خبری مبنی بر صدور مجوز زیست محیطی جاده میانبر اهواز به مسجدسلیمان گروهی از همشهریان که دغدغه ی توسعه ی مسجدسلیمان و خروج این مطقه از بن بست را دارند، خوشحال و امیدوار تر از همیشه منتظر شروع عملیات اجرایی […]

ارسال توسط :
پ
پ

🔰مجوز زیست محیطی جاده میانبرمسجدسلیمان، اتفاقی که میتواند منطقه را متحول کند.

💢به دنبال اعلام خبری مبنی بر صدور مجوز زیست محیطی جاده میانبر اهواز به مسجدسلیمان گروهی از همشهریان که دغدغه ی توسعه ی مسجدسلیمان و خروج این مطقه از بن بست را دارند، خوشحال و امیدوار تر از همیشه منتظر شروع عملیات اجرایی این پروژه و تزریق امید و حیات مجدد دراین منطقه هستند.

✅این خبر و این اتفاق می تواند به اندازه فوران چاه نفت شماره یک و تاریخ شروع عملیات اجرایی این پروژه می‌تواند با پنجم خردادماه سال 1287 و روز محقق شدن کشف نفت که بعدها روزمسجدسلیمان نام گرفت ، منطقه را تحت تاثیر قراردهد ، برابری کند.
الحق که روز شروع عملیات اجرایی جاده ی میانبر، به اندازه روز پنجم خرداد ماه و شاید هم مهمتر از آن به ارتقاء اهمیت منطقه، رونق این شهر، خروج از بن بست و پایان تراژدی پرپر شدن جوانان این مرز و بوم در مسیرموسوم به جاده ی مرگ کمک ‌کند.
مهمتر، از آن جهت که، نفتی شدن و صنعتی شدن منطقه، فقط ۵۰ سال رونق ایجاد کرد ، ولی قطعاً افتتاح چنین پروژه ی زیرساختی و با اهمیتی، به رونق منطقه و اتصال استان خوزستان به استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان و در نتیجه مرکز کشور و تبدیل شدن مسجدسلیمان به کریدور استراتژیک ترین استان کشور یعنی استان خوزستان به مرکز ایران کمک خواهد کرد و توسعه پایدار منطقه را برای همیشه تضمین می کند.

💢با وجود صدور مجوز محیط زیستی مشروط که خردادماه سال جاری و پس از تلاشهای خستگی ناپذیر نماینده ی ساعی مسجدسلیمان،لالی، هفتکل و اندیکا طی بازدیدهای مکرر از منطقه ، تشکیل چندین جلسه در اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان ، تشکیل چندین جلسه با وزیر و معاونین وزیر راه و شهرسازی و بازدید میدانی وزیر راه و شهرسازی و معاونین و دیگر مسئولین رده بالای کشور، متولیان محیط زیست و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و… عده‌ای هنوز دغدغه ی صدور مجوز نهایی این پروژه را دارند.
جهت روشن شدن این موضوع برای همشهریان عزیزمان ، باید گفت معمولا مجوزهای محیط زیستی، ابتدا به صورت مشروط و تا زمان تعیین مجری و اخذ تعهدات لازم
مبنی بر رعایت استانداردهای خاص زیست محیطی از پیمانکار، کارفرما و مشاورین طرح بصورت نهایی صادر می گردد . لذا می توان به مردم نجیب منطقه این نویدرا داد که بحث محیط زیستی جاده میانبر حل شده است و مجوزمشروط انجام این پروژه در تاریخ نهم خرداد ماه 1400 صادر و همچنانکه در متن این مجوز قید شده است ، پس ازاخذ تعهدات لازم از مجری ، مجوز زیست محیطی نهایی این پروژه نیز صادر خواهد شد.وقطعا در آینده ی نزدیک شاهد شروع عملیات اجرایی ، دغدغه ی اول مردم منطقه شروع خواهیم بود .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.