حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 ذو القعدة 1445 Tuesday, 21 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 853 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
فراز هشتم بیانیه گام دوم انقلاب به قلم دکتر ورناصری
11 بهمن 1398 - 1:23
شناسه : 431
بازدید 678
1

توصیه به اجتناب از مردم فریبی در بیانیه گام دوم انقلاب: 🖋 به قلم دکترعلیرضا ورناصری 🔹 فراز هشتم:🔹 عملکردجریانات پوپولیستی درتقابل با جنبشهای مدنی حتی درعصر پیشآمدرن چالشی بحران زا بوده است از آنرو که جامعه را ازماهیت واقعی خود دور میکند و در مولفه های پرستیژسازی، آمارسازیِ دروغین و سیاه نمایی جهت توجیه […]

ارسال توسط :
پ
پ

توصیه به اجتناب از مردم فریبی در بیانیه گام دوم انقلاب:

🖋 به قلم دکترعلیرضا ورناصری
🔹 فراز هشتم:🔹

عملکردجریانات پوپولیستی درتقابل با جنبشهای مدنی حتی درعصر پیشآمدرن چالشی بحران زا بوده است از آنرو که جامعه را ازماهیت واقعی خود دور میکند و در مولفه های پرستیژسازی، آمارسازیِ دروغین و سیاه نمایی جهت توجیه جریاناتِ ناکارآمد -در قالب مردم فریبانِ مدرن- موجب شکاف عمیق دولت ومردم گردیده است.

درموضوع شناسیِ بیانیه گام دوم انقلاب، ضرورت پیوستگی ملت ومسئولان مشهود و موکد است.
در میدان عملیِ برون بیانیه ایی هم آنچه مسلم است این است که محتوای متعالیِ بیانیه گام دوم با اهتمامِ دوسویه مردم و مسئولان محقق خواهدشد.
اما:
آنچه از حقایق جامعه برمی آید این است که وعده های بی عملِ برخی مسئولان در راستای بهره برداری سیاسی ازمردم بعنوان سرمایه اجتماعی، شکافهای عمیق طبقاتی و تقسیم جامعه به برخوردار و نابرخوردار را رقم زده است.

🔹عمده شاخصهای عوامفریبی درتظاهر به تحولگرایی و انقلابیگری بدلیل اشتیاقِ عمومی برای تغییرات سریع و فراگیر و گذر از تنگناهای جامعه کنونی ما نمایان شده است.

برآیندنهایی این جنبه از آموزه های مدنیِ بیانیه گام دوم انقلاب این است:
در شرایط فرارویِ استمرارِ عزتمندی و استقلال کشور،آنچه ملت شریف ایران میطلبد صداقت در گفتار و جهاد در عمل است نه شعارمحوری و عوامفریبی.

ادامه دارد …

🆔_dr_alireza_varnaseri

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.