حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 13 ذو القعدة 1444 Thursday, 1 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 776 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 39×
فراز ششم از بیانیه گام دوم انقلاب
15 آبان 1398 - 8:56
شناسه : 329
بازدید 441
5

یکی از آثار بلوغ انقلاب در بیانیه گام دوم،پذیرش وحدت در عینِ تفاوتهاست: 🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری: ▫ فراز ششم▫ ظفرمندیِ انقلاب در مسير آزادگی،استقلال و کسب جایگاه رفیع کنونی،در واقع بلوغ یک نهضتِ منتج به نظام مردم سالارانه ست،ملت و نظامی که بعد از چهار دهه پایداری،اکنون در آستانه تحققِ مقطعی دیگر […]

ارسال توسط :
پ
پ

یکی از آثار بلوغ انقلاب در بیانیه گام دوم،پذیرش وحدت در عینِ تفاوتهاست:

🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری:
فراز ششم

ظفرمندیِ انقلاب در مسير آزادگی،استقلال و کسب جایگاه رفیع کنونی،در واقع بلوغ یک نهضتِ منتج به نظام مردم سالارانه ست،ملت و نظامی که بعد از چهار دهه پایداری،اکنون در آستانه تحققِ مقطعی دیگر از استقامت و سربلندی همچنان بر تارک جهان خواهند درخشید.
این بلوغ و پختگی، ابعاد و نیازهای آینده اقتصاد،سیاست،دانش فرهنگ،مذهب و تمامی جوانب یک ملت و تمدن پیشرفته اسلامی را در شکل گیری نظامِ تمدنیِ مبتنی بر ارزشهای معنوی-ملی بنا خواهد نهاد که اگر چنین نباشد و تکامل و بلوغِ در مدیریت به مدیریتهای نوینِ جهادی و اقتضائاتِ بین المللی متحول نگردد عبورِ ارزشهای انقلاب از چالشهای پیچیده امروزی با مواقِفی بزرگ دچار ایستایی و انفعال خواهد شد.

با آغاز دهه پنجمِ انقلاب،تثبيتِ باور عمومی بر مسیر بایستگیِ تحولاتی اعتقادی ست که صراحتأ کاهشِ تعدیل گراییِ واقع گرایانه وافزایشِ تمایلاتِ قدرت طلبانه تمامیّت خواهِ برخی مدیران را نشانِ عدم کفایتِ سیاسی و از موجبات نارضایتی جامعه میدانند.
این باورِ شتابنده جامعه ناشی از یک تجربهٔ آزموده ست که هرجا اشرافیّت،تردید ومنفعت محوری نهادینه شد کشور دچار خسران گشته و هویتِ گرانمایه یک ملت انقلابی تقلیل یافته است.
تصریح مُصرانه رهبر انقلاب بر سلوک عقلانیِ منعطفِ غیر افراطی در واقع تاکید بر هنگامه خردمندی و بلوغ است که باید نهایتِ توازنِ آرمانگرایی – واقع بینی را محقق سازد و ضمن صیانت از مسیرِطی شده با سنجش گامها و شناخت ظرفیتها برای نیل به چشم اندازها، تصاویرِ جامع و راستین از مسائل آینده را پیش بینی نماید.

… ادامه دارد
🆔_dr_alireza_varnaseri

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.