حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 853 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
فراز سوم از بیانیه گام دوم انقلاب
08 شهریور 1398 - 10:39
شناسه : 275
بازدید 418
6

✴ همگرایی و وحدت ملی، از مسائل راهبردیِ بیانیه گام دوم انقلاب: 🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری: 🔹 فراز سوم:🔹 همانگونه كه در دو فراز پیشینِ این مجموعه از نوشتارهایم عنوان شد : -بیانیه گام دوم انقلاب فراتر از رویاپردازیهایِ ایده آل گرایانه،با ساختار واقعیِ ارزشهای جامعه در ارتباطی دوسویه واقع شده است. -پردازشی […]

ارسال توسط :
پ
پ

همگرایی و وحدت ملی، از مسائل راهبردیِ بیانیه گام دوم انقلاب:

🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری:
🔹 فراز سوم:🔹

همانگونه كه در دو فراز پیشینِ این مجموعه از نوشتارهایم عنوان شد :

-بیانیه گام دوم انقلاب فراتر از رویاپردازیهایِ ایده آل گرایانه،با ساختار واقعیِ ارزشهای جامعه در ارتباطی دوسویه واقع شده است.
-پردازشی یکسویه نگر و یگانه محور ندارد.
-طی یک پیوستارِ زمانیِ محسوس در منظومه تفکریِ جامعه و ژرفنای روابط معناییِ مشترکِ پدیده های اجتماعی، از سویی از واقعیّات جامعه یِ امروز و بایسته های آینده متأثر است و در دگرسو ظرفیتِ گذشته ی جامعه را هم باشاخصهایِ جامعه شناسانه تحلیل و کارآمد برمیشمارد.

مسلمأ تبیین اشتراکاتِ سرزمینی،موجب وحدت و همگرایی در کنشهاست، برآیندنهاییِ همگرایی و توسعه اشتراکات هم استحکامِ ساختارهای درونی و بازتولیدِ نهاد هایی منعطف جهت توسعه عدالت مدنی خواهد بود.

گفتمانهای مدنیِ متکی بر سیر اصولِ تحول، در تحقق نوعی نظام وارگی جهت تصحیح مدیریت از آقازاده محوری به نخبه سالاری نافع و ضروری ست، این یعنی تمرکز بر یکی از مهمترین چالشهای کشورعزیزمان.

نظام اجراییِ شایسته گُزین، از آرمانهای نهاییِ یک جامعه مدرن بر اساس واقعیات عینی ست، حقایقی که اگر هم کمسو محقق شده اند، احزاب، گفتمانها و نهاد های مردمی میتوانند آنها را توسعه و تعالی بخشند.
لذا :
عمق بخشیِ ضرورتِ اتحاد و انسجام ملی،با وجودتفاوتهای سلایق سیاسی، سیرتدریجیِ آگاهی از مسائل اساسیِ کشورمان بدون رهیافت هایِ جزئی محور را بسرعت میسّر خواهد نمود.

… ادامه دارد

دکتر علیرضا ورناصری

🆔_dr_alireza_varnaseri

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.