حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 820 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 39×
فراز دوم از بیانیه گام دوم‌انقلاب
09 مرداد 1398 - 8:33
شناسه : 176
بازدید 222
3

✴ ضرورتِ تشخیصِ بزنگاهها،یکی ازمؤکداتِ بیانیه گام دوم انقلاب: 🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری: 🔹 فراز دوم:🔹 همانگونه كه در نخستین بخش از این مجموعه نوشتارها عنوان کردم : نقش مدیران نخبه و نخبه پرور در پردازشِ جامعه بسوی مدنیّتِ نوین اسلامی،تشابه به مسابقه خدمت رسانی دارد که بواسطه عدم ایستاییِ یک مجاهدتِ مداوم، […]

ارسال توسط :
پ
پ

ضرورتِ تشخیصِ بزنگاهها،یکی ازمؤکداتِ بیانیه گام دوم انقلاب:

🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری:
🔹 فراز دوم:🔹

همانگونه كه در نخستین بخش از این مجموعه نوشتارها عنوان کردم :
نقش مدیران نخبه و نخبه پرور در پردازشِ جامعه بسوی مدنیّتِ نوین اسلامی،تشابه به مسابقه خدمت رسانی دارد که بواسطه عدم ایستاییِ یک مجاهدتِ مداوم، دچار رخوت و رکودِناشی از فسادزایی یا فساد پروری نخواهد شد.
مدیران متعهد و متکلّف در بیانیه گام دوم انقلاب، ضرورت تعمیقِ زمان در فرایندِتمدنی، و گذار از انگاره ها-مفهوم پردازی-بسوی گفتمانهایِ منتج به استقرارِ تحولات جامعه نوین اسلامی را بایسته دانسته،جهت تحقق مولفه های نظام وارگیِ سرزمینمان با رهیافتهای جزئی نگر از دریافتِ شعاع کلیِ مسائل حیاتی ایران باز نخواهند ماند.

استقرار عدالت و پرهیز از اقتصادِ منتج به ویژه خواری وآقازاده پروری ازمهمترین مصادیق تمدن اسلامی وبسترهای حصولِ این تمدن در جامعه ایی متجانس و پویا جهت وصول به غایاتِ مطلوب الهی محسوب میشود.

دلالت این گزاره ها حاکی ست که لزومِ آرمانگراییِ واقع بینانه در شناسایی و بازتعریفِ نیازهای کنونیِ ایران عزیزمان با اتکا به جامعیّت خصائلِ یک تمدن درون زا و کمال طلب، بسیار حیاتی و از اولویتهای امروزی ست.

رهبرفرزانه انقلاب با درک مقتضيات زمان در بزنگاه کنونی که سرزمینمان آماج غرض ورزی امواج جهانیِ امپراطوریهایِ رسانه ایی واقع شده با نظرداشتِ این امر که شاخصه های تمدن اسلامی نیز با توجه به مبانی فکریِ جوامع و شرایطِ محیطی،متغیّر و دچار شدت و ضعف میشود تاکید دارد که در بزنگاه کنونی پرداختن به مسائل نوظهورِ جامعه بامحوریتِ علم،اخلاق و خِردگرایی میتواند رضایت عمومی را بعنوان یکی از مصادیق حکومتِ مردمی تثبیت بخشد زیرا انسان سرشتی مدنی دارد وقدرتِ کمال فکریِ انسان،خودسازی وجامعه پردازی را توأمان محقق میسازد.

🆔_dr_alireza_varnaseri

drvarnaseri.com

… ادامه دارد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.