تیتر اخبار
درباره دکتر ورناصری
درباره دکتر ورناصری

بنام پروردگار عادل

بخشی از رزومه دکتر علیرضا ورناصری:

🔸ایشان متولدسال۴ دی ماه ١٣۴٢ شهرستان اندیکا است،از ١٧ سالگی بدلیل حملات عراق به وطنمان وارد میدان نبرد شد و تا پایان جنگ صحنه دفاع از وطن را ترک نکرد،علیرغم قبولی در دانشگاه علوم پزشكي خرم آباد، بعد از يک ترم تحصيل بعلت شرایط حساس جنگ از دانشگاه پزشکى انصراف داد و در مقام فرماندهی سپاه ،مسئول دایره بازرسان ،آموزش بازرسان و جایگاههای کلیدی دیگر، ایفای خدمت نمود و با خلق حماسه های بسیار به افتخار جانبازی نائل آمد.
🔸ازسال ٨٥ تا ٨٨ بعنوان مشاور استاندار و معاون فرمانداری اندیکا برای رفع مشکلات این منطقه تلاش کرد.
🔸ازسال ٨٨ تا ٩٣ مدیرکل پیگیری دبیرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو کمیسیون سیاسی-امنیتی بود و تاکنون مشاور دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام است و در این راستا مدیرعامل خیریه وابسته به مجمع است.
🔸ایشان اخیرأ بعنوان مسئول کمیته بازرسی یکی از فدراسیونهای ورزشهای رزمی منصوب شده است .
🔸ازسال٩٥ تا پايان سال 97 مشاور و نماینده مدیر عامل موسسه جهادنصر در طرح 550 هزار هکتاری رهبری در خوزستان و ایلام بود.
🔸ایشان ضمن تدریس در مرکزعلمی کاربردی نور وابسته به مجمع، درحال دفاع از رساله دکترای علوم سیاسی میباشد.
🔸چندین مقاله تحقیقی و کنفرانس از ایشان در دانشگاه علوم تحقیقات اهواز و دانشگاه بین المللی خلیج فارس واحد خرمشهر ارائه شده است.
🔸مقاله تحقیقی ایشان باعنوان تحقّقِ خصوصی سازی در حمایت از کسب و کار ایرانی،با تاییدِهیأت داورانِ همایش اقتصاد مقاومتی دانشگاه پیام نور(استان البرز) در مجموعه مقالات پذیرفته شده این همایش به چاپ رسید.
🔸مقاله ديگرى از ايشان باعنوان واکاوى تهدىدات فراروى امنيت جمهورى اسلامى در دومين همايش بين المللى حقوق، معارف و علوم سياسى مورد پذيرش واقع گرديد.
🔸مقاله بعدى ايشان که در سنگر علم و دانش و توسعه دموکراسى گام برميدارد باعنوان مقايسه احزاب در کشور هاى توسعه نيافته در دومين همايش بين المللى علوم سياسى و معارف اسلامى مورد استقبال و پذيرش واقع گرديد.

تصویری

جدیدترین مطالب

14 می, 2020 | 12:43 50 بازدید شناسه خبر : 723

زاد روز فردوسی

بنام پروردگار مهر و عدالت

بزرگ آن کس کو به گفتار راست
زبان را بیاراست و کژی نخواست

بیست و پنجم اردبیهشت بزرگداشتِ نیک مردی ست که هوشیاری و اهتمام نستوهش، ناجیِ تاریخ و ادبِ این مرز و بوم گشت.

شاهنامه برای من از جذابیتی مباهات آمیز برخوردار است،بعد از شاهنامه فردوسی،پانزده اثرحماسی دیگر از جمله برزو نامه،جهانگیر نامه، شهیار نامه و بهمن نامه خلق شد که حقیقتأ هیچکدام ارزش و آوازه یِ کتاب حکیم خردمند طوس را ندارند.

در معماریِ حکیمانه شاهنامه،مفاهیم مهمی چون شناخت پروردگار، خِردگرایی،فرهنگ، اخلاق، شجاعت،تکریمِ مقام زن،روابط اجتماعی و بسیاری دیگر از مسائل فرهنگی که در ایران آن عصر رو به افول بود در فحوایِ بی بدیلِ شاهنامه احیا شده است،امروزه ضروری ست باتوجه به بزنگاههای فرهنگی،به مسائلِ ملی-فرهنگیِ شاهنامه بیشتر پرداخته شود و دربررسی شاهنامه صرفأ ظواهر و داستان‌های آنرا اشاعه و واکاوی نکنیم.

فردوسیِ بزرگ،تو را پاس میداریم به مباهات و قدردانی، مردم نیک اندیشِ این سرزمین تا همیشه یِ تاریخ،گرامی ات خواهند داشت.

دکتر علیرضا ورناصری

اشتراک گذاری

دیدگاه ها

پاسخ دهید