تیتر اخبار
درباره دکتر ورناصری
درباره دکتر ورناصری

بنام پروردگار عادل

بخشی از رزومه دکتر علیرضا ورناصری:

🔸ایشان متولدسال۴ دی ماه ١٣۴٢ شهرستان اندیکا است،از ١٧ سالگی بدلیل حملات عراق به وطنمان وارد میدان نبرد شد و تا پایان جنگ صحنه دفاع از وطن را ترک نکرد،علیرغم قبولی در دانشگاه علوم پزشكي خرم آباد، بعد از يک ترم تحصيل بعلت شرایط حساس جنگ از دانشگاه پزشکى انصراف داد و در مقام فرماندهی سپاه ،مسئول دایره بازرسان ،آموزش بازرسان و جایگاههای کلیدی دیگر، ایفای خدمت نمود و با خلق حماسه های بسیار به افتخار جانبازی نائل آمد.
🔸ازسال ٨٥ تا ٨٨ بعنوان مشاور استاندار و معاون فرمانداری اندیکا برای رفع مشکلات این منطقه تلاش کرد.
🔸ازسال ٨٨ تا ٩٣ مدیرکل پیگیری دبیرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو کمیسیون سیاسی-امنیتی بود و تاکنون مشاور دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام است و در این راستا مدیرعامل خیریه وابسته به مجمع است.
🔸ایشان اخیرأ بعنوان مسئول کمیته بازرسی یکی از فدراسیونهای ورزشهای رزمی منصوب شده است .
🔸ازسال٩٥ تا پايان سال 97 مشاور و نماینده مدیر عامل موسسه جهادنصر در طرح 550 هزار هکتاری رهبری در خوزستان و ایلام بود.
🔸ایشان ضمن تدریس در مرکزعلمی کاربردی نور وابسته به مجمع، درحال دفاع از رساله دکترای علوم سیاسی میباشد.
🔸چندین مقاله تحقیقی و کنفرانس از ایشان در دانشگاه علوم تحقیقات اهواز و دانشگاه بین المللی خلیج فارس واحد خرمشهر ارائه شده است.
🔸مقاله تحقیقی ایشان باعنوان تحقّقِ خصوصی سازی در حمایت از کسب و کار ایرانی،با تاییدِهیأت داورانِ همایش اقتصاد مقاومتی دانشگاه پیام نور(استان البرز) در مجموعه مقالات پذیرفته شده این همایش به چاپ رسید.
🔸مقاله ديگرى از ايشان باعنوان واکاوى تهدىدات فراروى امنيت جمهورى اسلامى در دومين همايش بين المللى حقوق، معارف و علوم سياسى مورد پذيرش واقع گرديد.
🔸مقاله بعدى ايشان که در سنگر علم و دانش و توسعه دموکراسى گام برميدارد باعنوان مقايسه احزاب در کشور هاى توسعه نيافته در دومين همايش بين المللى علوم سياسى و معارف اسلامى مورد استقبال و پذيرش واقع گرديد.

تصویری

جدیدترین مطالب

25 می, 2020 | 12:52 23 بازدید شناسه خبر : 771

ریاست مجلس به کارآمدترین و انقلابی‌ترین شخص سپرده شود

علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در مجلس ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان در خصوص معیارهای انتخاب رییس مجلس و هییت رییسه مجلس اظهار داشت: از آنجا که ریاست مجلس در نگاه مردم پیشانیِ قوه مقننه محسوب می‌شود در شرایط حساس کنونی انتظار می‌رود ریاست مجلس به کار‌آمدترین و انقلابی‌ترین شخص سپرده شود.

وی با بیان اینکه رئیس مجلس باید تجربه کافی و تسلط کامل نسبت به فرآیند‌های تقنینی و ساز و کار‌های درونی مجلس داشته باشد ادامه داد:رییس مجلس باید تعهد به مرّ ماده 20 آیین نامه‌های داخلی مجلس، راجع به اختیارات و وظایفش را کاملا آگاهانه اجرایی کند.

ورناصری تاکید کرد: داشتن روحیه و توان استدلالی و اقناعی در مواجهه با مباحث مجلس و نمایندگان، پرهیز از برخورد‌های آمرانه و توان وحدت آفرینی در بدنه سیاسی مجلس  برای چنین جایگاه حساسی بسیار ضروری است.

وی افزود:رییس مجلس تصمیم گیرنده نهایی نیست بلکه در واقع باید روابط بین نمایندگان را تنظیم کند و در نهایت به رای آنها تمکین کند پس فعال مایشاء نیست بلکه باید نگاه نماینده محور داشته باشد.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل در مجلس خاطر نشان ساخت: وابسته‌ و وامدار نبودن به کانون‌های قدرت و ثروت بایدویژگی برجسته رییس مجلس باشد وقتی وی وامدار هیچ جناح و طیفی نباشد قطعا در مدیریت شجاع خواهد بود و مجلس را بر ریل انقلاب نگه می‌دارد و در مواقع ضروری با سکوت غیرانقلابی شأن مجلس انقلاب را به مجلس وکیل الدوله‌ها تنزل نخواهد داد.

وی با اشاره به  اهمیت انتخاب رییس مجلس با رأی بالا از منظر داخلی و خارجی اظهار کرد:رئیس مجلس شخصیت دو وجهی ملی-بین‌المللی دارد و شرایط امروز کشور به یک رئیس مجلسِ برخوردار از اقتدار بالا برای تقویت بُعد نظارتی مجلس نیاز دارد.

ورناصری ادامه داد:انتخاب رئیس مجلس با رأی بالا او را با شاکله شخصیتی قوی در انجام این جنبه از وظایفش کمک می‌کند تا ضمن وظایف راهبردی‌اش در رسیدگی به مشکلات مردم،در بدنه مجلس هم با وفاقی استراتژیک-نه تاکتیکی- همه را زیر خیمه انقلاب جمع کند.

وی افزود: علاوه بر تاثیر مهم در عرصه داخلی، در بین المجالس جهانی هم وی نماینده ایران خطاب می‌شود یعنی شأن یک ملت از وی متأثرخواهد بود.

ورناصری گفت: همانگونه که حمایت نمایندگان ملت از وزیر امورخارجه، نمایانگر میزان وجاهت داخلی و ملی اوست انتخاب رییس مجلس با آرای بالا به او شأن یک رییس مجلسِ برآمده از انتخابِ نیروهای توسعه یافته،متخصص و متعهد به منافع ملی و کارآمد درساختار مجلس را خواهد بخشیدکه برآیندنهاییِ انتخاب یک ملت انقلابی است.


وی در پایان گفت: امیدوارم در یک چینش عقلایی برای سازماندهی مجلس به منظور فائق آمدن بر مشکلات کشور و گره‌گشایی از معضلات مردم هوشمندانه عمل کنیم زیرا مردم بخوبی تفاوت سیاست بازی” و تدبیراندیشی را متوجه می‌شوند.

اشتراک گذاری

دیدگاه ها

پاسخ دهید