حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 842 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
دکتر ورناصری از اجرای پروژه متعدد راه و شهرسازی در حوزه انتخابیه خبر داد:تکمیـل و اجرای پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی از عمده ترین مطالبات حوزه انتخابیه است
19 اسفند 1401 - 23:13
شناسه : 3791
بازدید 237
4

به گزارش پایگاه خبری طلوع پرس، نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی شامگاه روز دوشنبه با حضور در وزارت راه و شهرسازی طی جلسه ای با دکتر بذرپاش و معاونین ایشان خواستار تکمیل و اجرای پروژه این وزارتخانه در حوزه انتخابیه شد و خاطر نشان ساخت: وزارت راه و […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری طلوع پرس، نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی شامگاه روز دوشنبه با حضور در وزارت راه و شهرسازی طی جلسه ای با دکتر بذرپاش و معاونین ایشان خواستار تکمیل و اجرای پروژه این وزارتخانه در حوزه انتخابیه شد و خاطر نشان ساخت: وزارت راه و شهرسازی پروژه متعددی در شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا دارد که تکمیل و اجرای این پروژه ها از عمده ترین مطالبات مردم هستند.

دکتر علیرضا ورناصری با بیان اینکه با پیگیری های مستمر تهاتر جاده میانبر اهواز به مسجدسلیمان با شرکت ملی نفت انجام شده و مکاتبات لازم نیز با وزارت راه و برنامه بودجه نیز صورت گرفته است،تصریح کرد:

تعریض جاده مسجدسلیمان به اهواز که حدود دو سال است شروع شده بنابراین خواستار اجرای دو قسمت دیگر هستیم.

بر اساس این گزارش دکتر ورناصری در این جلسه به باند دوم جاده هفتکل به باغ ملک و اهواز اشاره کرد و گفت:این پروژه فعال است اما برخی از نقاط آن مشکلاتی دارد که باید رفع گردد.

ایشان بیان داشت: جاده معروف به خروجی هفتکل که لاین رفت آن تقریبا انجام شده است لذا اجرای لاین برگشت آن با حضور وزیر راه مورد بررسی قرار گرفته است‌.

دکتر ورناصری خاطر نشان ساخت:جاده معرف به پاشنه زاگرس که از نقطه شرقی استان خوزستان یعنی شهرستان ایذه شروع می شود و تا شهرستان های اندیکا، لالی و دزفول ادامه دارد، قطعه اول در اندیکا تجهیز کارگاه شده و مراحل اجرایی آن شروع و قطعه دوم آن در شهرستان لالی هنوز شروع نشده که خواستار اجرای آن از وزیر راه شدیم.

ایشان تعریض جاده مسجدسلیمان به لالی ، مسجدسلیمان به هفتکل و جاده مسجدسلیمان به ایذه را از دیگر مطالبات مورد بررسی شده در این جلسه را بیان کرد و افزود:مجوز ماده ۲۳ این پروژه گرفته شده که شهرستان لالی به الیگودرز در فاز مطالعاتی قرار دارد.

دکتر ورناصری خاطر نشان ساخت:جاده معرف به پاشنه زاگرس که از نقطه شرقی استان خوزستان یعنی شهرستان ایذه شروع می شود و تا شهرستان های اندیکا، لالی و دزفول ادامه دارد، قطعه اول در اندیکا تجهیز کارگاه شده و مراحل اجرایی آن شروع و قطعه دوم آن در شهرستان لالی هنوز شروع نشده که خواستار اجرای آن از وزیر راه شدیم.

ایشان تعریض جاده مسجدسلیمان به لالی ، مسجدسلیمان به هفتکل و جاده مسجدسلیمان به ایذه را از دیگر مطالبات مورد بررسی شده در این جلسه را بیان کرد و افزود:مجوز ماده ۲۳ این پروژه گرفته شده که شهرستان لالی به الیگودرز در فاز مطالعاتی قرار دارد.

دکتر ورناصری با اشاره به راه های روستایی حوزه انتخابیه ،اظهار کرد:متاسفانه حوزه انتخابیه نسبت به شاخص کشوری و استانی خیلی پایین است کما اینکه در چند سال اخیر اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این جلسه پیشرفت فیزیکی فرودگاه مسجدسلیمان و وضعیت پروژه راه آهن شوشتر به مسجدسلیمان نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی خواستار رفع مشکلات حوزه مسکن در منطقه شد و تصریح کرد:در شهرستان مسجدسلیمان مشکلاتی با نفت و ارتش داریم که پیگیری های قابل توجهی در این چند سال صورت گرفته و تا حدودی کار پیش رفته اما هنوز نهایی نشده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت:در شهرستان مسجدسلیمان ۱۸ هکتار زمین از ارتش در اختیار شهر قرار گرفته اما هنوز سند آن صادر نشده همچنین در شهرستان هفتکل ۲۷ هکتار اراضی مربوط به شرکت نفت را داریم که بناست بعد از صدور سند به شهر الحاق شود.

وی گفت:در شهرستان لالی اراضی محل احداث شهر متعلق به شرکت ملی نفت بوده که تلاش های زیادی در جهت صدور اسناد ملکی این شهرستان انجام دادیم‌.

دکتر ورناصری با اظهار به مشکلات بافت فرسوده شهرهای مسجد سلیمان و هفتکل، بیان کرد: موضوعات مربوط به تعهدات بنیاد مسکن در زلزله سال ۱۳۹۸ در مسجدسلیمان و زلزله سال گذشته اندیکا و همچنین و موضوع مقاوم سازی منازل روستایی در ۴ شهرستان را با وزیر راه و شهرسازی مطرح کردیم.

در این جلسه دکتر ورناصری مصوبات سفر معاونین وقت وزیر وقت راه و شهرسازی به حوزه انتخابیه را تشریح کرد و بیان داشت:

با توجه به اینکه مصوبات مذکور در زمان تصدی وزیر وقت بوده لذا به جهت اطلاع از شرایط موجود موارد را بیان میکنیم تا دکتر بذر پاش اشراف بیشتری نسبت به منطقه داشته باشند تا بتوانیم از ظرفیت و توان ایشان برای ادامه و تکمیل پروژه های حوزه وزارت راه و شهرسازی استفاده کنیم که خوشبختانه مورد استقبال ایشان قرار گرفته و با دستور وی مقرر گردید یک ستادی در وزارتخانه برای پیگیری و مسائل حوزه انتخابیه تشکیل شود.

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:طرح تفصیلی مسجدسلیمان که مراحل تصویب آن در سال ۹۹ توسط شورای عالی معماری انجام شده است مقرر گردیده جلسات مربوط به فرآیند ابلاغ به صورت رسمی آن در اسرع وقت تشکیل شود.

دکتر ورناصری با اشاره به پیگیری های مستمر برای تامین زمین واحدهای در معرض خطر شهرستان مسجدسلیمان،گفت:در طرح توسعه شهر (منطقه چم آسیاب) با توجه به وجود معارضین، ابتدا اراضی ملی بدون معارض شناسایی و به اداره کل ارسال گردد و پس از شناسایی اراضی بدون معارض منطقه چم آسیاب اداره کل طرح آماده سازی، تفکیک و برآورد ریالی اراضی را آماده نمایند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باتوجه به اینکه سازمان ملی زمین و مسکن تاکنون هیچگونه اعتباری برای آماده سازی زمین در این شهرستان در نظر نگرفته است تاکید کردیم پس از اماده سازی طرح تفکیکی اراضی چم آسیاب نسبت به تامین اعتبار برای آن اقدام نمایند.

 شهرهای قلعه خواجه، زاووت و آبژدان شد و بیان کرد:

سازمان ملی زمین و مسکن اعتبار لازم جهت آماده سازی اراضی تملیکی اداره راه و شهرسازی ۳ شهر قلعه خواجه، زاووت و آبژدان تخصیص دهد.

دکتر ورناصری تاکید کرد:وزارت راه و شهرسازی هر چه سریعتر اقدامات لازم جهت تصویب بافت فرسوده شهری ، توانمند سازی و اجرای طرح جامع تفصیلی شهرداری های ۳ شهر قلعه خواجه، زاووت و آبژدان جهت تهیه طرح توجیهی بعمل آورد.

وی با اشاره به اینکه الحاق اراضی تملک شده به مساحت ۵۴ هکتار در حریم شهر قلعه خواجه توسط وزارت راه و شهرسازی پیگیری نماید،اظهار کرد: با توجه به عدم وجود ساختمان اداری در هر ۴ شهرستان وزارت راه و شهرسازی جهت تامین اعتبار برای احداث ساختمان اداری در هر شهرستان اقدام نماید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.