حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 853 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
دکتر علیرضا ورناصری در خصوص رأی موافق خود به وزیر پیشنهادی کار ، تعاون ،رفاه اجتماعی تصریح نمود
01 شهریور 1400 - 23:47
شناسه : 2561
بازدید 312
3

دکتر علیرضا ورناصری در خصوص رأی موافق خود به وزیر پیشنهادی کار ، تعاون ،رفاه اجتماعی تصریح نمود: بزنگاه کنونی کشور به خدمات عدالت محور و رفاه گستر این وزارتخانه نیازحیاتی دارد بیکاری ازمسائل اصلی کشور است که نمیشود کاهش آن را فقط ازوزارت تعاون خواست به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی نماینده خدمتگزار […]

ارسال توسط :
پ
پ

دکتر علیرضا ورناصری در خصوص رأی موافق خود به وزیر پیشنهادی کار ، تعاون ،رفاه اجتماعی تصریح نمود:

بزنگاه کنونی کشور به خدمات عدالت محور و رفاه گستر این وزارتخانه نیازحیاتی دارد

بیکاری ازمسائل اصلی کشور است که نمیشود کاهش آن را فقط ازوزارت تعاون خواست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی نماینده خدمتگزار مردم شهرستانهای مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ، دکتر علیرضا ورناصری در خصوص رأی موافق خود به وزیر پیشنهادی کار ، تعاون ،رفاه اجتماعی اظهار داشت:
نقش راهبردی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نظام رفاهی و اجتماعی کشورجهت تحقق عدالت اجتماعی در بدنه اجرایی و تقنینی کشور متمایز است.بزنگاه کنونی کشور به خدمات عدالت محور و رفاه گستر این وزارتخانه نیازحیاتی دارد.

وی ادامه داد : به اقای دکتر عبدالملکی رأی موافق دادم زیرا برنامه های راهبردی ایشان،جهت توسعه و ارتقاء مهارت آموزی و توجه به سازمان فنی وحرفه‌ای، برآورد دقیق سرانه رفاه اجتماعی و ایجاد عدالت بین مناطق مختلف کشور، توجه به کارگران،بازنشستگان و زنان سرپرست خانوار،تعمیم و گسترش بیمه‌ها،حمایت از کارگران ساختمانی، رفع آسیبهای اجتماعی، اصلاح قانون کار و گسترش اشتغال و کاهش معضل بیکاری، ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه خُرد مردمی بعنوان شتاب‌دهنده‌هایِ تخصصیِ غیردولتی ،حمایت ازمشاغل زودبازده،رفع مشکلات سازمان بهزیستی و توسعه حمایت از معلولان،کارامد و موثر خواهدبود.

دکتر ورناصری خاطرنشان کرد : از آنجاییکه این وزارتخانه اختیارات و وظایف چندبُعدی دارد، وزیر این وزارتخانه هم باید تواناییهای چندجانبه داشته باشد ، برنامه8 فصلیِ اقای عبدالملکی،مشکلات و چالشها را احصاء و اهداف خود را هم ذیل چالشها تحت عنوان راهکارها ارائه داده است، مجلس انقلابی رجاء واثق دارد رویکرد اجرایی ایشان در تحقق برنامه هایی که ارائه داده است با درک صحیح مقتضیات و الزامات کنونی کشور مبنای تحولاتی بشود که مردم از این وزارتخانه انتظار دارند.

وی افزود : اهم اولویت کشور و مطالبات مردم در برنامه های راهبردی اقای عبدالملکی در برنامه های عملیاتیِ حوزه اشتغال،حوزه روابط کار،حوزه تعاون،حوزه بهزیستی،حوزه رفاه و تامین اجتماعی،حوزه آسیبهای اجتماعی وحوزه اقتصادی در تطبیق با اسناد بالادستی بنا بر اهداف غاییِ قوانین مذکور حول محور تامین رفاه عمومی ارائه شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد : برخی از چالشهای این وزارتخانه، فرا وزارتخانه‌ای است،بیکاری ازمسائل اصلی کشور است که نمیشودکاهش آنرا فقط ازوزارت تعاون خواست چون پارامترهای غیرقابل کنترل آن از وزارتخانه تعاون فراتر است. اقای دکتر عبدالملکی جهت کاهش این چالش بزرگ در تعامل با سایر وزارتخانه ها در بند 6 الزاماتِ تحقق اهدافش بخوبی برنامه ریزی به منظور پژوهش در خصوص ویژگیهای نیروی کار،علل بیکاری و عوامل مؤثر بر نوسانات بازار کار در وضعیت حال و آینده و ارائه پیشنهادها وراهکارهای مناسب در راستای نیل به اشتغال کامل و تعادل عرضه و تقاضای نیروی کار با همکاری سایر دستگاهها را در اولویتهای خود قرار داده است.

وی در خاتمه گفت : مسلما در صورتیکه ایشان موفق به اخذ رأی اعتماد مجلس شود عملکرد آتیِ وی در حوزه اجرایی و عملیاتیِ تمام برنامه هایش مورد رصد نمایندگان مردم خواهد بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.