حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 853 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
دکتر علیرضا ورناصری ؛ برای تعیین تکلیف طرح های حوزه انتخابیه راهی وزارت جهاد کشاورزی شد
13 دی 1401 - 12:55
شناسه : 3589
بازدید 245
2

برای تعیین تکلیف طرح هایحوزه انتخابیه راهی وزارت جهاد کشاورزی شد نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار راهی وزارت جهاد کشاورزی شد تا در حضور دکتر ساداتی نژاد و معاونین ایشان طرح ها و پروژه های حوزه انتخابیه را مورد بررسی و پیگیری قرار بدهند […]

ارسال توسط :
پ
پ

برای تعیین تکلیف طرح های
حوزه انتخابیه راهی وزارت جهاد کشاورزی شد

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار راهی وزارت جهاد کشاورزی شد تا در حضور دکتر ساداتی نژاد و معاونین ایشان طرح ها و پروژه های حوزه انتخابیه را مورد بررسی و پیگیری قرار بدهند که علاوه بر جبران کوتاهی های گذشته گامی بلند در راستای استفاده از ظرفیت های بی نظیر منطقه برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار بردارد.
دکتر علیرضا ورناصری صبح روز دوشنبه ۱۲ آذر ماه جاری به وزارت جهاد کشاورزی رفت و عمده ترین طرح های حوزه کشاورزی منطقه را پیگیری و در جریان روند پیشرفت آنان قرار گرفت و خاطر نشان ساخت:پروژه احیای فاز دو زمین های کشاورزی استان خوزستان موسوم به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری که در شمال شرق استان تکمیل و بهره‌برداری رسیدن این طرح عمده ترین مطالبه مردم از مسئولان مربوطه در۸ راس آن وزیر جهاد کشاورزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دکتر ورناصری با بیان اینکه آخرین وضعیت این پروژه عظیم تخصیص حق آبه و انجام مطالعات آن است،گفت:خوشبختانه با دستور دکتر ساداتی نژاد مقرر گردید مسئولین ذی ربط در وزارتخانه تلاش توام با عمل برای تامین اعتبار این طرح اقتصادی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد:ایجاد و احیای شهرک های دامپروری ،کشاورزی و گلخانه ای ، در دو نطقه مسجدسلیمان و یک نقطه در هفتکل توسط شرکت شهرک های کشاورزی پیگیری شده که اخیرا مطالعات آنها انجام شده و برای تامین اعتبار زیر ساخت ها معرفی شده که مصوب گردید همکاری های لازم در این خصوص انجام شود .
نماینده مطالبه گر مردم در مجلس شورای اسلامی حمایت و تخصیص اعتبار جهت اجرای فاز دو پرورش ماهی منطقه سربازار در شهرستان اندیکا بوده و پرورش آبزیان در قفس بر روی دریاچه سدهای شهید عباسپور، مسجدسلیمان و گتوند را از دیگر طرح های مهم حوزه انتخابیه بیان کرد و خاطر نشان ساخت:با توجه به سفر رئیس سازمان شیلات کشور به منطقه و مطالعات صورت گرفته مجوزهای لازم از سوی شیلات استان در بخشی از منطقه اخذ شده که در این جلسه مراحل اجرایی شدن آن پیگیری و دستورات لازم از سوی وزیر صادر شده است.

دکتر ورناصری در بخش دیگری از سخنانش
احداث بندهای خاکی برای مصارف کشاورزی را از وزیر جهاد کشاورزی خواستار شد و خبر داد:به دستور دکتر ساداتی نژاد مصوب شده بندهای خاکی آبخیزداری و ترمیم بندهای آسیب دیده در سیلاب های اخیر و گذشته انجام شود همچنین مجوزهای لازم در خصوص برداشت آب از چاه های عمیق جهت مصارف کشاورزی صادر شود.
وی تصریح کرد:البته این بخش مصوب شده مازاد بر اراضی ۱۵ هزاری هکتاری فاز دو است که به یاری خداوند با اجرای این دو بخش ما شاهد تحول بزرگی در حوزه کشاورزی منطقه خواهیم شد.
ایشان ایجاد مرکز تحقیقات کشاورزی گیاهان دارویی را از طرح های مصوب شده در این جلسه عنوان کرد و بیان داشت:با دستور وزیر جهاد کشاورزی مصوب شد بزودی پیگیری های لازم در این خصوص انجام و اجرایی شود.
دکتر ورناصری با اشاره به تجهیز و تقویت نیروی های جنگل بانی اطفای حریق تصریح کرد:در این زمینه رئیس سازمان منابع طبیعی کشور گزارشی را ارائه کردند که خوشبختانه حدود ۲۶ درصد اعتبارات سال جاری استان خوزستان به حوزه انتخابیه تخصیص یافته است.
نماینده پاسخگو مردم در مجلس شورای اسلامی رفع تداخلات ارضی حوزه انتخابیه خصوصا شهرستان های مسجدسلیمان و هفتکل مهم برشمرد و گفت:مقرر گردیده مدیران مربوطه سفری در این خصوص به منطقه داشته باشند و اقدامات لازم اجرایی کنند.
دکتر ورناصری با بیان اینکه تامین نیروی انسانی ادارات وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در حوزه انتخابیه از مطالبه به حق مردم است که در این جلسه پیگیری شده، خبر داد:دکتر ساداتی نژاد در این خصوص قول مساعد دادند چنانچه از طریق سازمان امور استخدامی همکاری شود سهمیه حوزه انتخابیه را تخصیص خواهند داد.

وی گفت:حوزه انتخابیه ظرفیت های بی نظیری در خصوص توسعه کشت گیاهان دارویی دارد که با دستور وزیر جهاد کشاورزی بنا شد سهمیه‌ ویژه ای به حوزه انتخابیه خصوصا دو شهرستان اندیکا و لالی اختصاص داده شود.

دکتر ورناصری بیان داشت:در این جلسه فعال شدن مزارع کشاورزی دشت هارکله مصوب شده که مقرر گردید سازمان جهاد کشاورزی استان اقدامات لازم در این خصوص انجام بدهد.

نماینده جسور مردم در مجلس شورای اسلامی به پروژه های حوزه عشایری از جمله جاده ها و آبرسانی اشاره کرد، و خبر داد:مصوب شده علاوه بر اعتباراتی که از سوی سازمان امور عشایر کشور در این زمینه اختصاص پیدا می کند مبلغی که به عنوان حق آلایندگی از سوی وزارت نفت پرداخت می شود در اختیار ادارات مربوطه در راستای خدمت به مناطق عشایری قرار بگیرد.

وی گفت:در این جلسه توسعه باغات نیز مورد بررسی قرار گرفته که خوشبختانه تصمیمات خوبی در این خصوص گرفته شده و بزودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

دکتر ورناصری موضوع توسعه کشاورزی را یکی از موارد بسیار مهم و محوری خود عنوان کرد و خاطر نشان ساخت:از بدو ورود به مجلس شورای اسلامی به جد پیگیری این ظرفیت مهم اما مغفول مانده بوده ام که قطعا این روند ادامه خواهد تا بتوانیم کوتاهی های گذشته که در بخش کشاورزی داریم جبران کنیم.
لازم به ذکر است نماینده دلسوز و سنگ صبور مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی درچند ماه گذشته چندین جلسه با رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر ادارات تابع وزارتخانه جهادکشاورزی دراستان خوزستان، سازمان آب وبرق خوزستان در راستای تحقق مطالبه مردم فهیم حوزه انتخابیه در مرکز استان برگزار کرده تا هرچه سریعتر شاهد رونق تولید و شکوفایی اقتصادی در چهار شهرستان باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.