حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 842 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
خود انتقادیِ انقلابیِ
09 مهر 1398 - 21:06
شناسه : 302
بازدید 450
7

✳ خودانتقادیِ انقلابیِ بیانیه گام دوم انقلاب ، اصلی جهت آسیب شناسی: 🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری: 🔹 فراز چهارم:🔹 بدیهی ست در اغلب جوامع فاصلهٔ میان آرمانها و واقعیّاتِ موجود، آرمانگرایان و نخبگان را اقناع نمیکند،مسلما رویکرد عدالت محورِ رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم با رویهٔ عالمانه انتقادی انقلابی، چهاردهه گذشته […]

ارسال توسط :
پ
پ

خودانتقادیِ انقلابیِ بیانیه گام دوم انقلاب ، اصلی جهت آسیب شناسی:

🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری: 🔹 فراز چهارم:🔹

بدیهی ست در اغلب جوامع فاصلهٔ میان آرمانها و واقعیّاتِ موجود، آرمانگرایان و نخبگان را اقناع نمیکند،مسلما رویکرد عدالت محورِ رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم با رویهٔ عالمانه انتقادی انقلابی، چهاردهه گذشته را نیزقابل نقد و واکاوی عنوان نموده است.

اصول راستین انقلابِ مستضعفان، اقتصادِ ضعیف و از درون فاسد را زمینه ساز وابستگی به قلدران جهان برشمرده سرکوب کردن فرآیندهای فسادآور جهت تحقق شاخصه های قدرتِ ذاتی ایرانِ مقتدر و مستقل را ضرورتی گریزناپذیر میداند.

واقعیت این است كه بی توجهی به شعائر انقلابی و جریان انقلابی،خِسرانی بزرگ در عرصه مدیریتهای کلانِ اجرایی و گسترش فاجعه بارِ فساداقتصادی ایجاد و ایران عزیزمان را در مسیر رسیدن به آرمانهایش دچار چالشهای مستمر نموده است.

همانگونه که پویایی و خود انتقادی بدون استمرارحضور مردم محقق نمیشود جلوه های تحجّر نیز در لفافه جمهوریت قابل اختفا نیست از آنرو که تمدن متعالیِ نوین اسلامی با اشرافیتِ پنهان زیر نقابِ نیروی انقلابی همسو نیست، سکون و رخوت تحت عناوین شعارگرایی و مردمفریبی مسیری به انحراف رفته در انقلاب بزرگِ ملتی آزادیخواه است.
این چالشها که از نگاه رهبرانقلاب با فرایند خودانتقادی قابل کنترل و تصحیح ست موجبات نارضایتی ملت ایران از فساد های عظیم اقتصادی و جریان شومِ آقازاده پروری ست.

انقلاب اسلامی ما هم به مانند یک تفکر یا جریان اجتماعی نیاز به مغزِمنعطف اندیشنده و عقل راهبردیِ انتقادی دارد تا ضمن بازخوانی ارزشها مانع از تحریف اصول و مبانی راستینِ حرکت عظیم ملت ایران شود.

http://drvarnaseri.com/?p=302

🆔_dr_alireza_varnaseri

… ادامه دارد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.