حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 842 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
“جوانان”مخاطب خاصِ بیانیه گام دوم انقلاب
23 مهر 1398 - 23:54
شناسه : 310
بازدید 358
5

🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری فراز پنجم: فطرتِ راستین انقلاب اسلامی منعطف ست و آمادگی دارد پذیرش و تصحيح اشتباهات پیشین را سرلوحه برنامه های خویش قرار دهد. ایران نیاز به آینده ایی واقعی دارد نه آینده تخیّلی که برآیندِذهن آقازادگان بیدرد یا مدیران شعارمحور باشد ، تحولات ساختارِ جامعه نیاز به پوست اندازی […]

ارسال توسط :
پ
پ

🖋 به قلم دکتر علیرضا ورناصری
فراز پنجم:

فطرتِ راستین انقلاب اسلامی منعطف ست و آمادگی دارد پذیرش و تصحيح اشتباهات پیشین را سرلوحه برنامه های خویش قرار دهد.
ایران نیاز به آینده ایی واقعی دارد نه آینده تخیّلی که برآیندِذهن آقازادگان بیدرد یا مدیران شعارمحور باشد ، تحولات ساختارِ جامعه نیاز به پوست اندازی و خودسازیِ مجدد انقلاب را گوشزد میکند،اکنون زمان و ضرورت بُروز آرمانها فرا رسیده ست،گام دوم انقلاب تجدیدِ مطلعی خطاب به ملت شریف ایران جهت آزمودن آرمانها در بسترِتجربه و نیل به تحقق آرمانها در مجرای واقعیت ست،شاکله این امر بر مبنای گفتمان انقلاب است تا آرمانهایی که موجب تعالی و بهبودی جامعه میشود تجلّی یابند.

جوان امروز که میبیند بیش ازچهل مرتبه به حقوق و تکالیفش در بیانیه گام دوم اشاره شده ست متوجه اهمیت جایگاهش در جامعه پردازی،ساخت تمدن نوین اسلامي و موج دهی به نخبگان عصر نوین میباشد.
جوانانی که انقلاب، امام(ره) و شهدا را ندیده اند اما بیش از برخی مدیرانِ مدعیِ انقلابیگری نگران آینده انقلاب هستند،
جوانانی که دلنگرانی های خود ازضعفِ برخی مدعیان را با زبان هنر و رسانه متکی بر آموزه های عمیق دینی-انقلابی منتقل مینمایند.
ترکیب تجربه و جوانی درکشور ما مصادیق موفقیت آمیز بسیاری دارد:
نقش بی بدیل جوانان در انقلاب،حماسه آفرینی در راهبردهای استراتژیک جنگ، حضور هوشمندانه در عرصه سازندگی و بزنگاههای حساس کنونی در مبانی برنامه های توسعه و اشاعه مردمسالاری و تعمیق و نهادینه سازی کارکرد احزاب در کشور از این موارد است.

جوان امروز از فاصله میان بایدها و واقعیات رنج مستمری حس میکند، ناکارآمدی بدلیل خلاء در دانشِ اداره جامعه و دوری از تبیین روزآمدِآرمانها،جوانان را آزرده ساخته گاهأ به ورطه ناامیدی گرفتار و معضلات را اَبَرچالشهای همیشگی تصور میکنند.
رویکرد به جوانگرایی در تحول ساختاری کشور صرفا در بیانیه گام دوم مطرح نشده ست،انتصابات اخیرِ رهبرانقلاب بدلیل حفط ظواهرکار یا شعارمحوری نیست بلکه رسانه های مرتبط به رهبرانقلاب این باورقلبی ایشان را سالهاست بوضوح منعکس نموده اند.

به اعتقاد بنده،اعتماد دوباره به پتانسیل شگفت آورِ جوانان برای توسعه همه سویه،تقابل جوانانِ آرمانگرا با رخوت و فساددرونیِ کنونی،گسستهای اجتماعی و اعتمادِ تحلیل رفته را تقلیل خواهد بخشید و کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار خواهد داد.

ادامه دارد …

🆔_dr_alireza_varnaseri

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.