حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 842 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
جلسه مشترک بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام برگزار شد
16 اردیبهشت 1400 - 22:46
شناسه : 2047
بازدید 318
1

با حضور دکتر علیرضا ورناصری؛ جلسه مشترک بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام برگزار شد به گزارش روابط عمومی نماینده و خدمتگزار مردم شهرستانهای مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی،جلسه بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام با حضور دکتر علیرضا ورناصری و برخی نمایندگان مجلس، معاونین و مدیران […]

ارسال توسط :
پ
پ

با حضور دکتر علیرضا ورناصری؛

جلسه مشترک بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی نماینده و خدمتگزار مردم شهرستانهای مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی،
جلسه بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام با حضور دکتر علیرضا ورناصری و برخی نمایندگان مجلس، معاونین و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارتخانه های نیرو و جهادکشاورزی برگزار شد.

بر اساس این گزارش ، طی این نشست که جهت ایجاد هماهنگی برای تخصیص آب و تعیین نواحی عمرانی بین وزارت نیرو و وزارت جهادکشاورزی فازدوم طرح مقام معظم رهبری و رفع نواقض فاز اول برگزار گردید پس از بحث و تبادل نظر ،مصوبات ذیل به تصویب کلیه اعضا حاضر در جلسه رسید:

۱- وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی حداکثر تا یک هفته موضوع تخصیص آب و سایر اطلاعات جداول تعیین شده را برای ۲۰۷ هزار هکتار مورد توافق نهایی و با امضای مشترک به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نمایند.

۲- وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی حداکثر تا یک ماه از تاریخ جلسه، تخصیص آب و نواحی عمرانی ۲۲ هزار هکتار باقی مانده تعیین تکلیف نموده و در قالب جداول تعیین شده به سازمان برنامه و بودجه ارسال نمایند.

۳- مقرر شد در جلسات هماهنگی استانی بین وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی و زیرمجموعه آنها یک نماینده از مجمع نمایندگان استان خوزستان دعوت گردد.

۴- وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی مصوبه شورای اقتصاد را برای اجرای فاز دوم طرح بررسی نموده و در صورت نیاز به اصلاح ان را به سازمان برنامه و بودجه کشور پیشنهاد نمایند.

۵- از آنجائیکه اجرای طرح صرفا با استفاده از منابع عمومی میسر نیست وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی باید به صورت جدی دنبال استفاده از فاینانس باشند. در صورت درخواست صدور تضامین، سازمان برنامه و بودجه کشور اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام خواهد داد.

۶- جهت تکمیل نواقص فاز یک طرح و هماهنگی لازم برای انجام مطالعات فاز دوم ، جلسه ای در سازمان برنامه و بودجه کشور ( امور آب، کشاورزی و محیط زیست) با حضور نمایندگان وزارت نیرو (آب و برق خوزستان) و وزارت جهادکشاورزی (موسسه جهادنصر) تشکیل و برای رفع مشکلات آن اقدامات لازم انجام شود.دراین زمینه مقرر شد سازمان آب و برق خوزستان برنامه زمان بندی اجرایی و منابع موردنیاز را به امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه ارسال نماید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.