حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 25 شعبان 1445 Tuesday, 5 March , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 840 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 42×
به همت دکتر ورناصری انقلاب آبرسانی به ۴ شهرستان حوزه انتخابیه صورت گرفت.
26 آذر 1401 - 19:37
شناسه : 3504
بازدید 210
1

به همت دکتر ورناصریصورت گرفت؛ انقلاب آبرسانی به ۴ شهرستان حوزه انتخابیه نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل آب و فاضلاب کشور به بررسی مشکلات پروژه های در دست اقدام این شرکت در حوزه انتخابیه پرداخت و اذعان داشت:با پیگیری های مکرر و […]

ارسال توسط :
پ
پ

به همت دکتر ورناصری
صورت گرفت؛

انقلاب آبرسانی به ۴ شهرستان حوزه انتخابیه

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل آب و فاضلاب کشور به بررسی مشکلات پروژه های در دست اقدام این شرکت در حوزه انتخابیه پرداخت و اذعان داشت:با پیگیری های مکرر و حضور مدیر عامل آب و فاضلاب کشور در منطقه پروژه های خوبی در ۴ شهرستان شروع شده اما به دلیل مشکلاتی عمدتا اعتباری روند کار کند شده لذا در این دیدار راهکاریی برای تامین اعتبار و تسریع این پروژه ها اتخاذ شده که هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسند.
دکتر علیرضا ورناصری با بیان اینکه برای توزیع آب در شهر مسجدسلیمان خط انتقالی به طول ۴۳۰ کیلومتر اجراء شده است، تصریح کرد:۲۵۰ کیلومتر از این شبکه قبلا اجراء و وارد مدار شده که باقی مانده حدود ۵۷ کیلو متر آن در حال اجراست که ۱۸۰ کیلومتر دیگر باقی مانده که در این دیدار برای تعیین تکلیف و تامین اعتبارات دو بخش پیگیری شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دکتر ورناصری با اشاره به اینکه در این مدت با پیگیری های متعدد موفق شدیم بخشی از مناطق وارد مدار و از این شبکه بهره مند شده اند،عنوان کرد:محلات باغ چشمه علی ، مال شنبه، پنج بنگله ،نمره دو ، چشمه علی ، چهار بیشه ، جی تایپ، چت شوید،سر مسجد،نفتک ،ریل ویل، هشت بنگله، نمره یک ، نمره ۸ ،بی بی یان،مال کریم، شهرک خیبر و شهرک ولیعصر، شهرک امام رضا، کمپ کرسنت مشکلات آنها حل شده است.

وی خاطر نشان ساخت:یکسری پروژه مانند توزیع شبکه انشعابات خانگی،اجرای طرح علاج بخشی، اصلاح شبکه توزیع آب مناطق تحت پوشش تنگه مو و چشمه علی، اجرای شبکه توزیع منطقه مال جونکی ، منطقه کلگه ،از نفتک تا ورودی ریل ویل و تکمیل خط ۴۰۰ میلی متری منطقه ۴
چهار بیشه در حال اجرا هستند.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:اعتبار مورد نیاز برای اصلاح شبکه داخلی محلاتی از جمله منازل تعاونی مسکن ارتش ، تعاونی مسکن اداره برق ،شبکه توزیع انشعاب هوانیروز، خط انتقال از دانشگاه تا شهرک صنعتی، تکمیل شبکه توزیع و انشعابات خانگی نفتون بالا و پایین ،سبز آباد، نمره ۴۰، هسته مرکزی شهر ، محله پشت برج ،منطقه کلگه و تکمیل منطقه مراد آباد و شيخ مندنی و توسعه منطقه چم آسیاب تخصیص یافته است.
دکتر ورناصری در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات صورت گرفته برای آبرسانی مناطق روستایی در شهرستان مسجدسلیمان اشاره کرد و بیان داشت:آبرسانی به روستاهای های لهبری که با اجرای این خطوط انتقال به شبکه جدید حدود ۳۰ روستای که با تانکر آبرسانی می شوند از محل توازن آبرسانی کامل می شوند.
وی جذب اعتبار برای آبرسانی به منطقه جریک را از دیگر پروژه های بررسی شده در این دیدار عنوان کرد و گفت:چنانچه بتوانیم اعتبارات اجرایی این طرح را جذب کنیم ۳۴ روستای مسیر جریک از طریق دریاچه سد مسجد سلیمان سیرآب خواهند شد.
دکتر ورناصری خاطر نشان ساخت: با اجرای طرح خطوط آبرسانی و احداث آبگیر به روستاهای جهانگیری فازهای یک و دو ، ۳۸ روستای جهانگیری از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد.
وی به سه طرح بزرگ آبرسانی در شهرستان اندیکا اشاره کرد و بیان داشت:این پروژه ها با درصد پیشرفت مختلف از ۹۰ درصد به پایین در حال اجرا هستند که عملیات اجرایی طرح آبرسانی مجتمع آبژدان و چلوار شهرستان اندیکا می باشد که ۳۴ روستا مسیر آبژدان و چلوار صاحب آب ۲۴ ساعته خواهند شد.

دکتر ورناصری ادامه داد:خط دیگر عملیات اجرایی طرح آبرسانی به مناطق عشایری کمعفح در شهر اندیکا که ۵ روستا برخودار می شوند.
ایشان بیان داشت:عملیات اجرایی انتقال آب شرب از محل دریاچه سد شهید عباسپور و خطوط انتقال و شبکه توزیع آب بخش مرکزی و چلو شهرستان که با انجام این پروژه آب شرب پایدار ۱۰۷ روستای بخش مرکزی، دورآب و چلو تکمیل خواهد شد.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به اقدامات صورت گرفته در راستای بهره مندی مردم از آب شرب در شهرستان لالی اشاره و عنوان کرد:پروژه شهری اصلاح شبکه آب، تصفیه خانه ،آب مخزن ذخیره ایستگاه پمپاژ تراز ،تصفیه خانه و مخزن ذخیره با اصلاح ۶۵ کیلومتر شبکه آب شهری و جلو گیری از هدر رفت ،جلوگیری از خسارت مشترکین و آب پایدار از اسکله آبگیر تراز برای مناطق شهری انجام می شود.
وی خاطر نشان ساخت: با تلاش های صورت گرفته تامین آب روستاهای شهرستان لالی از مسیر رگ تراز و چال برادران ،انبار سفید و “حتی” زیر پوشش می رود که خوشبختانه بخش اعظمی از کار انجام شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته و بخش دیگر در حال انجام است.دکتر ورناصری تصریح کرد:در شهرستان هفتکل یک پروژه شهری تحت عنوان اصلاح شبکه آب و بازسازی تاسیسات آب شهری در دست اقدام داریم که با اجرای این پروژه کاهش هدر رفت آب ، تامین آب پایدار و بازسازی تاسیسات محقق می شود که این بخش کار در حال اجراست البته احداث یک مخزن جدید برای شهر هفتکل نیز ایجاد که تقریبا آماده بهره‌برداری است.
ایشان به پروژه تکمیل خط رغیوه و آبرسانی به روستاهای مسیر اشاره کرد و بیان کرد:با به بهره‌برداری رسیدن این پروژه آبرسانی پایدار به ۸۲ روستای مسیر رغیوه انجام خواهد شد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه اکثر پروژه های عنوان شده برای حوزه انتخابیه فعال هستند، اظهار کرد:اما بخشی از آنها به دلیل مشکلات عمدتا اعتباری روند کندی دارند که در این جلسه به تسریع در تکمیل آنها تاکید شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.