تیتر اخبار
درباره دکتر ورناصری
درباره دکتر ورناصری

بنام پروردگار عادل

بخشی از رزومه دکتر علیرضا ورناصری:

🔸ایشان متولدسال۴ دی ماه ١٣۴٢ شهرستان اندیکا است،از ١٧ سالگی بدلیل حملات عراق به وطنمان وارد میدان نبرد شد و تا پایان جنگ صحنه دفاع از وطن را ترک نکرد،علیرغم قبولی در دانشگاه علوم پزشكي خرم آباد، بعد از يک ترم تحصيل بعلت شرایط حساس جنگ از دانشگاه پزشکى انصراف داد و در مقام فرماندهی سپاه ،مسئول دایره بازرسان ،آموزش بازرسان و جایگاههای کلیدی دیگر، ایفای خدمت نمود و با خلق حماسه های بسیار به افتخار جانبازی نائل آمد.
🔸ازسال ٨٥ تا ٨٨ بعنوان مشاور استاندار و معاون فرمانداری اندیکا برای رفع مشکلات این منطقه تلاش کرد.
🔸ازسال ٨٨ تا ٩٣ مدیرکل پیگیری دبیرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو کمیسیون سیاسی-امنیتی بود و تاکنون مشاور دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام است و در این راستا مدیرعامل خیریه وابسته به مجمع است.
🔸ایشان اخیرأ بعنوان مسئول کمیته بازرسی یکی از فدراسیونهای ورزشهای رزمی منصوب شده است .
🔸ازسال٩٥ تا پايان سال 97 مشاور و نماینده مدیر عامل موسسه جهادنصر در طرح 550 هزار هکتاری رهبری در خوزستان و ایلام بود.
🔸ایشان ضمن تدریس در مرکزعلمی کاربردی نور وابسته به مجمع، درحال دفاع از رساله دکترای علوم سیاسی میباشد.
🔸چندین مقاله تحقیقی و کنفرانس از ایشان در دانشگاه علوم تحقیقات اهواز و دانشگاه بین المللی خلیج فارس واحد خرمشهر ارائه شده است.
🔸مقاله تحقیقی ایشان باعنوان تحقّقِ خصوصی سازی در حمایت از کسب و کار ایرانی،با تاییدِهیأت داورانِ همایش اقتصاد مقاومتی دانشگاه پیام نور(استان البرز) در مجموعه مقالات پذیرفته شده این همایش به چاپ رسید.
🔸مقاله ديگرى از ايشان باعنوان واکاوى تهدىدات فراروى امنيت جمهورى اسلامى در دومين همايش بين المللى حقوق، معارف و علوم سياسى مورد پذيرش واقع گرديد.
🔸مقاله بعدى ايشان که در سنگر علم و دانش و توسعه دموکراسى گام برميدارد باعنوان مقايسه احزاب در کشور هاى توسعه نيافته در دومين همايش بين المللى علوم سياسى و معارف اسلامى مورد استقبال و پذيرش واقع گرديد.

جدیدترین مطالب

13 اکتبر, 2020 | 9:48 58 بازدید شناسه خبر : 1140

با دعوت دکتر علیرضا ورناصری یک هیئت از وزارت نیرو وارد مسجدسلیمان شد

با دعوت دکتر علیرضا ورناصری یک هیئت از وزارت نیرو وارد مسجدسلیمان شد

هیئتی به سرپرستی معاون وزیر نیرو در حوزه برق و انرژی به همراه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان و مدیرعامل برق منطقه ای در مسجدسلیمان مهمان دکتر علیرضا ورناصری بودند

به گزارش روابط عمومی دکتر علیرضا ورناصری نماینده و خدمتگزار مردم شریف شهرستان‌ های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی، ظهر امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه جاری هیئتی از وزارت نیرو به سرپرستی همایون حائری معاون وزیر نیرو در حوزه برق و انرژی به همراه علی خدری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان و دشت بزرگ مدیرعامل برق منطقه ای به دعوت و با میزبانی دکتر علیرضا ورناصری، با حضور روسای سازمان های برق و فرمانداران هر چهار شهرستان تشکیل جلسه دادند.

در ابتدای این نشست روسای ادارات برق هر چهار شهرستان نسبت به فقر زیر ساختی و امکانات، کمبود شدید تجهیزات روشنایی در برخی روستا ها و ضعف روشنایی در مراکز شهرستان ها، عدم وجود ماشین آلات مناسب (با توجه به وضعیت جغرافیایی)، عدم تامین اعتبار جهت تعویض پایه های چوبی، یکسان سازی و ولتاژی جهت تقسیم بار بر شبکه های مجاور به منظور جلوگیری از قطعی های مکرر بر اثر پیک ولتاژی، عدم تاسیس پست های جدید برق، تعویض قطعات پست های قدیمی شبکه انتقال، تعویض خطوط فرسوده توزیع با شبکه خود نگهدار، توجه به ظرفیت های غنی سدی و آبی عقبه، احداث هر دو سد شهید عباسپور و سد مسجدسلیمان پرداختند.

در ادامه نسبت به کاستی های موجود با ترتیب اولویت های نیاز پیشنهادات خود را ارائه دادند

پیرامون این نشست محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان به نمایندگی از فرمانداران چهار حوزه گفت:

جا دارد بابت تلاش‌ های بی وقفه دکتر علیرضا ورناصری تشکر کنم، چرا که ما هر چهار شهرستان با مشکلاتی از یک جنس، درد دلی مشترک داریم

وی افزود:

گستره جغرافیای این حوزه بسیار پهناور است و متاسفانه ۸۰ درصد مسیر های ارتباطی، روستاهای تابع خاکی می‌ باشند و این روستاها سخت و صعب العبور، در گرمای ۵۵ درجه تابستان دچار قطعی های مکرر و طولانی برق می‌ شوند

فرماندار مسجدسلیمان ادامه داد:

میانگین دریافتی دهیاری‌ ها سالی دو میلیون هست و این رقم جهت خرید یک پایه در سال هم کفاف نمی‌دهد، لذا نیازمند نگاه ویژه این وزارت به محرومیت مردمانی است که در میان دو سد عظیم قرار دارند

دکتر علیرضا ورناصری با اشاره به دیدار مورخ ۵ مهره ماه با همایون حائری معاون وزیر نیرو بیان داشت :

اینکه حائری معاون وزیر در سریع ترین زمان ممکن دعوت بنده را اجابت کردند، جای بسی خوشحالی و قابل تقدیر است

و خوشبختانه در پایان همین جلسه با تایید مصوبات از جانب معاون محترم وزیر ، زحمت سفرشان رفع مشکلات و محرومیت منطقه شود

نماینده حوزه چهارگانه مسجدسلیمان در ادامه با اشاره به سفر دکتر قالیباف به منطقه یاد آور شد :

بنده به منظور انتقال درک میزان محرومیت منطقه به دکتر قالیباف، وی را با بالگرد به منطقه ای دعوت کردم که در قلب حوزه انتخابیه بنده است، منطقه ای که نه آب، نه برق و نه راه ارتباطی مناسب دارد

دکتر ورناصری تصریح کرد :

مشاهده مشکلات توسط شما، تصدیقی بر گفته های بنده در نزد وزیر مربوطه است.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل خاطر نشان کرد :

متاسفانه این وزارت نسبت به تعهدات اجتماعی خود بسیار نارضایت بخش ظاهر شده است

وی ادامه داد: بنده در دیدار اخیر خود با وزیر نیرو، با اشاره به روستا هایی که در ۲ کیلومتری سد قرار دارند و درد بی آبی و بی برقی می‌کشند، نسبت به حق حوزه انتخابیه بر این وزارت اعلام گله مندی کردم که خوشبختانه قول مساعد جهت رفع مشکلات توسط نظرات کارشناسی را دادند.

در پایان همایون حائری معاون وزیر نیرو به نمایندگی از هیئت اعزامی به ایراد سخن پرداخت و گفت :

از بیان همه نقطه نظرات بالاخص فرمانداران و نماینده این حوزه که همراه با علم به مشکلات و تجارب بیان شد تشکر میکنم

حائری نسبت به برخی پیشنهاد ها واکنش مثبت نشان داد و افزود:

در برخی پیشنهادات بالاخص در بحث یکسان سازی ولتاژی به دلیل حساسیت و مخارج سنگین این پروژه، می‌ بایست یک تیم کارشناسی اعزام شود تا مطالعات دقیق تر نسبت به این طرح بدست آورد .

معاون وزیر نیرو خروجی مصوب را به شرح ذیل اعلام کرد :

_تاقبل از سال ۱۴۰۰ شبکه برق به هر ۴۵ روستای حوزه انتخابیه که فاقد شبکه برق هستند، برق رسانی شود

_رفع ۵۰ درصد کاستی روشنایی حوزه انتخابیه

_تعمیر و بروزرسانی وسایل نقلیه

_تعویض خطوط سیمی با کابل‌ های خود نگهدار

_تعمیر و تجهیز ترانس های فرسوده

_احداث چند ایستگاه برق جهت جلوگیری از افت ولتاژ و تلفات شبکه

اشتراک گذاری

دیدگاه ها

پاسخ دهید